פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   איזהו גיבור?

   ממורמרים מבצפר? אתם לא לבד! ילד בן 11 ביים חטיפה רק כדי לא לעשות מבחן בחשבון. וואלה! zone מורידים את הכובע

   מדי יום, בדרכי לבית הספר, אני נתקל בדור הבא של הנוער הישראלי. בית הספר היסודי ניצב מולי ואני זוכה לראות אוסף של זאטוטים, שעל אף גילם המצחיק (חחח... 10.. חע! זה מצחיק!) כבר יודעים לקלל יותר טוב ממני. אני מודה – שום דבר באותם זאטוטים שעתידים לתפוס את מקומי, לא גורם לי ולו לשמץ של גאווה. עם כל הכבוד לדור העתיד, מה מעורר גאווה בילדה בת 10, שהולכת עם מכנס מיני קצר, מדברת כמו פרחה ומסתובבת עם מחשוף שאפשר להכניס בו עוד ילדה? אלא שאתמול, התפרסמה כאן בוואלה! כתבה שריגשה אותי עד דמעות וגרמה לי להתגאות בדור הצעיר.

   בכתבה מתואר סיפורו המופלא של תלמיד בן 11 מרחובות, שנעדר מבית הספר לפני מספר ימים. לאחר כמה שעות, חזר התלמיד הביתה כשהוא רטוב עד לשד עצמותיו, ממש כאילו נרדם במכונת הכביסה. הילד סיפר לאימו כי נחטף על ידי רעול פנים, והאמא המפוחדת רצה חיש מהר אל תחנת המשטרה הקרובה. אך כשהתקדמה החקירה, הסתבר שהתחמן הקטן לא פראייר, ושהוא המציא את כל הסיפור המופרך הזה רק כדי לא לגשת למבחן בחשבון. גאון, כבר אמרנו?

   טוב לדעת שנשארו פה אנשים איכותיים

   וואלה! zone מלאה (במקומות הנכונים) בשמחה ובהתרגשות, ומעניקה בזאת פרס מפעל חיים ע"ש אורית פוקס לפיסת הגאונות הקטנה הזאת. על כל אזרח בישראל ללכת בדרכו של הנער ולראות עצמו כאילו הוא ביים את חטיפתו, על מנת להבריז מעוד שיעור חסר כל טעם. הנער הזה הוא המודל לחיקוי של כולנו – המודל לחיקוי של תלמידי ישראל, אזרחי ישראל, מדינת ישראל, האומה והאנושות כולה.

   על כן, אני קורא לכם היום מעל במה זו – צאו והפיצו את התורה. לא בא לכם מבחן בתנ"ך? ביימו תאונה קטלנית. לא בא לכם להגיש עבודה בספרות? ביימו רצח לאור יום. לא מתאים לכם ללכת ללמוד לעולם? ביימו צפייה ב"רוקדים עם כוכבים", זה כבר יהרוג אתכם. אין שום סיבה הגיונית שבמדינה מתוקנת אזרחים חפים מפשע ימשיכו ללמוד במערכת החינוך, ולסכן את הסיכוי היחיד להשכלה ולתרבות נורמטיבית. בימים קשים שכאלה, טוב לדעת שעוד נותרו פה אנשי מעש איכותיים שקמים ועושים.