פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   המורה, אפשר חתימה?

   מיטב ידועני ישראל יעבירו לכם שיעורים בהתנדבות במסגרת עוד תוכנית מטומטמת של משרד החינוך. תמיר זוהר אבק כוכבים

   שבועיים מפרידים בינינו לבין הדבר האיום והמיותר הזה שנקרא בית ספר, וכבר עושה רושם שבצמרת מערכת החינוך מאוד משעמם. מאוד. בפתח כל שנת לימודים, מפרסם משרד החינוך הודעה כזו או אחרת, שמטרתה להזכיר את קיומו. והנה, השנה, במקום עוד הודעה על שביתה כוללת, החליטו במשרד החינוך לשנות קצת את הקונספט. שימו לב – שר החינוך, גדעון סער (איש מבריק, ככל שרי הממשלה), הודיע כי אל כיתות הלימוד צפויים להיכנס, במהלך השבוע הראשון ללימודים, ידוענים כאלה ואחרים מתחומי התקשורת, הספרות והעסקים, שיעבירו שיעור בהתנדבות. גאון. פשוט איש גאון, שמפתיע אותי כל פעם מחדש. 22 שרי חינוך היו בתולדות מדינת ישראל לפניו, ואיש מהם לא חשב להביא קצת אבק של כוכבים לכיתות הלימוד? הרי מה יותר מתבקש מזה?!

   לא שיפור איכות המורים ושכרם, לא הקטנת מספר התלמידים בכיתה, לא טיפול באלימות, לא הוספת תכנים רלוונטיים ומעניינים, אלא הכנסת נינט למערכת השעות. סלב בכיתה – פותר כל בעיה. אתה לא מתרכז בשיעור? בר רפאלי תעזור לך להתרכז. לא אספת מספיק חומר לקראת הבגרות? אסי דיין יביא לך מספיק חומר. אתה מרגיש שאין לך עם מי לדבר וילדי הכיתה מציקים לך? סופר נני תכנס אותם לשיחה ותושיב על כיסא הפויה את כל הפושטקים. מעבר לסדר היום הרגיל כמובן שיש אירועים מיוחדים, כמו יום הורים שינחה ליאור שליין. את תעודות המצטיינים תחלק רוני דואני, שהיא, כמובן, מצטיינת בכל כך הרבה תחומים.

   אז מה אריק זאבי ילמד אותנו?

   הידוענים שכבר נרתמו למשימה החשובה הם אילנה דיין, יאיר לפיד, דנה וייס, יעל אבקסיס, סמדר שיר, אריק זאבי ועוד רבים אחרים. ידוענים אלו, אשר כבודם במקומם מונח, לא עסקו מעולם בהוראה וכנראה שלא יעסקו. השיעורים איתם הרי יסתכמו בשאלות קיטבג מצד התלמידים, שכמובן לא יתייחסו אל השיעור ברצינות, ובפלאשים מצד התקשורת. כך תתבזבזנה עוד שעות לימוד והתלמידים יזכו בעוד שעה של כלום. הנה שוב, מערכת החינוך מצליחה לעשות את הדבר שבו היא מצטיינת – שום דבר.

   השאלה היא למה בכל פעם שזה נוגע למערכת החינוך, חייבים לשלוף עוד תוכנית מיותרת? למה אי אפשר לעשות את הדברים שכל כך מתבקשים, על מנת לשפר את מצב מערכת החינוך בארץ? תפסיקו להאכיל אותנו כבר בתוכניות מטומטמות ותתחילו לעבוד באמת. כוסומו, למה אתם מחכים? בסוף עוד נגיע ליום שעינב בובליל תעביר שיעורים לבגרות.