פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   ואף מילה על אהבה

   ט"ו באב זה לא רק שוקולדים לבבות. ביום הזה ממש (אבל לפני מיליון שנה) הגסטפו תפס את אנה פרנק ואיתמר בן אב"י נולד. מאי פלטי כזאת רומנטיקנית

   אם במשך השנה כולה חיפשתם אהבה או לפחות משגל נועז וחפוז שיעביר את הדיכאון ממש כמו שבא, היום אתם אמורים לצהול יותר מן הרגיל. כמה כיף, כמה נפלא, ט"ו באב הגיע, חג לאילנות (או לנותנות, אותו דבר) וכולם שבו לקנות בלונים בצורת לב, לעשות ארוחות ערב רומנטיות בעירום ולהחליף נוזלים ממש כאילו שפעת החזירים לא היתה קיימת מעולם. שלא לדבר על איידס, מחלת הנשיקה, זימה, זיבה, הרפס, צהבת, שחפת, או דלקת בשלפוחית השתן – שלא נדע. אך תאמינו או לא, יש דברים רבים שאינכם יודעים על ט"ו באב, וספק אם אי פעם תרצו לדעת, בעודכם מטיילים על הטיילת ומדגדגים אחד לשנייה בבהונות תוך צחקוקים עזים. נאלצתי לזנוח את עוגיות החמאה בצורת התמסח שהכנתי כמתנת אהבים אידיאלית, ולעזור לכם עם המידע החשוב מאוד הזה. כזאת אני, תמיד נרתמת בעת צרה.

   לכידת אנה פרנק

   אולי מדובר במידע שהייתם מתמודדים עם מגרעות החיים גם בלעדיו, אבל חשוב מאוד שתדעו ותזכרו שממש היום, בתאריך הזה, מצא הגסטפו את אנה פרנק המסכנה ואת בני משפחתה ההולנדים, בעקבות הלשנה. זה מחריד ביותר ואני מתנצלת שהרסתי לכם את רוח החג הרומנטית, ביקשו ממני במערכת ואם הייתי מסרבת היו מפטרים אותי.

   חוק פנקס הבוחרים

   דבר נוסף שקרה ביום הבזוי הזה היה חקיקת חוק הבוחרים. החוק המקסים קבע שכל מי שהוא תושב קבע בישראל, נושא אזרחות והוא מעל גיל 18, זכאי להצביע בבחירות! הידד! אין ספק שמדובר בחוק המגניב ביותר שנחקק אי פעם, הרי כל כך חשוב להצביע בבחירות כשממילא כל הפוליטיקאים האופציונליים שלנו אוהבים להתעסק בשחיתויות, העלמות, שקרים, גניבות ואפילו ללטף מדי פעם ירכיים זרות.

   איתמר בן אב"י נולד

   איתמר בן אב"י, שהיה בנו של אליעזר בן יהודה (שהוא האחראי למילים נפלאות וגרוטסקיות כגון "מחברת", “חרדון" ו"תרווד") נולד ביום קדוש ומקודש זה. איתמר היה הילד העברי הראשון ואפילו היה רומנטיקן לא קטן, כיאה לאווירת היום. הוא התאהב בבחורה בשם לאה אבושדיד (שהיתה בת 16 כשהוא היה בן 26 – שובב!) וכתב לה אפילו שיר אהבה מורבידי שכדאי לכם מאוד להקריא לאהבת לבכם בצאת החשכה, במיוחד אם לא מדובר באהבה אלא בשלושים בקבוקי אבסולוט ואובדן בתולין טראגי. טוב, למען האמת זה היה שיר התאבדות. אבל הם כן התחתנו בסוף, למרות פער הגילאים ונטיותיו האובדניות. ראיתם? האהבה מנצחת!

   טקס הנחת אבן הפינה לאוניברסיטת ירושלים

   ממש לפני בערך אלפיים שנים, כשסבתא היתה אחת מבני ישראל שצעדו במצרים והבעלים הגאים של גמל קטן ואנרגטי שלקח אותה לסיבובים אי שם ברחובות מצרים, התרחש טקס הנחת אבן הפינה לאוניברסיטת ירושלים. טקס הנחת אבן הפינה הוא טקס סמלי בו מניחים לבנה סמלית שתייצג באופן סמלי התחלה חדשה ובנייה חדשה, והכל באופן סמלי. אמנם מדובר באירוע מאוד לא סקסי, שכן באוניברסיטת ירושלים המקצוע הכי סקסי שאי פעם תוכלו ללמוד הוא ראיית חשבון, אבל תמיד חשוב לזכור אירועים היסטוריים שעזרו לנו להיות עם חזק יותר, משכיל יותר, אוהב יותר. תהיו חזקים וזכרו תמיד – אם אתם לבד היום, שום דבר לא קרה. מזל שאנחנו חוגגים גם את הולנטיינס דיי.