פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   תהיו גאים

   טל אף פעם לא היה מאלה שנושאים את דגל הגאווה בראש חוצות, אבל הרצח הנורא גרם לו להבין את הרצון לסרס, לפני שנהיה מסורסים


   התעוררתי בבהלה למשמע החדשות. ידידה שלי הודיעה לי בהיסטריה שאדם רעול פנים נכנס לבית הפתוח והחל לירות בהומואים ולסביות שהיו במקום. אני מוכרח לומר שבמדינה רחוצת דם, תינוקות מתים ופוליטיקאים מפוטמים כשלנו, נעשיתי אדיש וציני.

   תחושה של רצח רבין 2

   אבל כששמעתי את זה הייתי נסער. היה איזה ניחוח טראגי באוויר, תחושה שגבול אינטימי מדי נחצה, גבול של איום ממשי. אני מוכרח להגיד שאני לא מאלה שיוצאים לראש חוצות, עטופים מיוזעים בדגל הגאווה. אני פשוט לא הטיפוס. אבל עכשיו מתחשק לי להטיח בפני כל הרבנים, השרים ועוד דמויות תקשורתיות שמסיבה לא מובנת הם בעלי השפעה, את כל מה שמסמל בוולגריות טיפשית הומוסקסואליות.

   משהו בי התעורר, איזה רצון לסולידריות עם העם הגאה שמעולם לא היה בי. ואין מאושר ממני על כל ההפגנות שקמו בבוקר שאחרי. כשאני רואה בטלוויזיה כל כך הרבה אנשים מדליקים נרות לאות הזדהות, אני לא יכול להתעלם מהאסוציאציה המיידית לרצח רבין. אני יודע שאמנם זאת השוואה שיכולה להיות משונה וקיצונית, אבל לפחות בשבילי יש קצת תחושה של 'רצח רבין 2', ולו רק בזכות אותה התפכחות מצמררת. הבנה של איזה זן נדיר ופנאטי שורץ בקרבנו, שמתרגם שנאה שנוח להתעלם ממנה למעשים.

   איך אני יכול להבין אמונה שפוסלת אותי?

   אני חייב לומר שאני אדם שמנסה בכל נפשו לחוש הזדהות עם מי שעומד מולי. אבל אני לא מצליח להבין, באמת שלא, איך אדם יכול לשנוא בצורה טהורה וחריפה הומואים ולסביות ולהמציא לו צידוקים בראש לכך. זה יותר מדי אבסורדי מבחינתי, ואולי בגלל זה הוכיתי יחד עם עוד אנשים רבים בכזה גל תדהמה.

   אני רוצה לומר שהיה תקדים, יש תקדים ויהיה תקדים למעשים נוספים כאלה בעתיד. בכל פעם שאני נגרר לוויכוח מטופש ומייגע על אם לקיים או לא לקיים את מצעד הגאווה בירושלים, יש תקדים. המצפון הפנימי שלי משתולל כשמבקשים ממני בקול מלא אמפתיה להתחשב ולנסות להבין את האמונה החרדית. איך אני מסוגל ואמור לרצות להבין חלק מכוער כל כך בדת, אמונה שפוסלת אותי מהיסוד? אתם שואלים בשביל מה כל הפרובוקציות והבוטות? כשקולפים את מעטפת התשובות האינטלקטואליות, אפשר להבחין ברצון גדול וכואב לסרס, לפני שנהיים מסורסים.