פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   בעמדת מיעוט

   הערבים והחרדים הם האשמים בירידה בממוצע הזכאות לבגרות בישראל. תמיר זוהר דווקא הכין שיעורי בית, אבל הדתיים אכלו אותם

   כשהגעתי לגיל בגרות, התפתחה בי החשיבה הביקורתית, הרצון לדעת והשאיפה להשכלה כללית. כתוצאה מכך, התעניינתי לתומי מדוע במדינה כה צעירה יש כל כך הרבה בעיות. אימצתי את מוחי, חשבתי רבות ובסופו של דבר הצלחתי לרדת לשורש הבעיה – מי שאשם בכל הרע במדינתנו המקסימה הם כמובן עולי מזרח ציקובוקו. כן כן! הציקובוקים האלה, מאז שהם החלו להגר כמו בהמות לארצנו ולהשתלט עליה משל הייתה ארצם, כבר אי אפשר לחיות פה. הכלכלה, החינוך, התרבות, הספורט והבריאות, הכל נהרס בגלל הציקובוקים המסריחים האלה, יימח שמם. תאמינו לי, כשאני אהיה ראש ממשלה – אני אהרוג את כל הציקובוקים האלה שהורסים פה הכל.

   והנה, בלי שום קשר, התפרסם דו"ח שכולו פינוק של ממש, ממנו עולה כי יש ירידה בהיקף הזכאות לתעודת בגרות בישראל. עד פה אין שום דבר חריג, אלא שמשרד החינוך טוען בתגובה, כי הסיבה לכך היא העובדה שאוכלוסיית החרדים והאוכלוסייה הלא יהודית גדלה, בזמן שהאוכלוסייה היהודית ללא חרדים קטנה. לא מספר התלמידים בכיתות, לא שכר המורים, מיומנותם והשכלתם, וכמובן לא החומר המיותר, אלא המיעוטים הם האשמים. המיעוטים הללו! אין להם בושה?! הערבים והחרדים פשוט הורסים את המדינה היפה שלנו, שיכלה להיות מושי מושלמת. זהו? כבר נגמרו התירוצים במשרד החינוך, שהם מעדיפים לשלוח תגובת כיתה ב' לעיתונות בסגנון של הרצפה עקומה והדתייה אכלה לי את הכלב?

   כי הרי רק לעשירים מגיע ללמוד


   במשרד החינוך שוב בחרו בשיטה הידועה של לטאטא דברים מתחת לשטיח ולהעלים את כל החרא. מצוין! רק חבל שהם לא השתמשו בשיטה הזאת עד הסוף. יש ירידה בזכאות לבגרות? הנה ההצעה שלי – תורידו מהדו"ח את הערבים, כי הם לא יהודים (אז מה אם הם חיים כאן..) ואת הדתיים (אז מה אם הם יהודים..), אהה וגם הפריפריות מורידות את הממוצע, אז תורידו גם אותן. בעצם, בואו נשאיר רק את תושבי תל אביב (האמידים שבהם, כמובן!) ותלמידי כפר שמריהו, סביון והסביבה. אם אפשר נוריד גם את ליקויי הלמידה המעיקים האלה – והנה לכם דו"ח לתפארת מדינת ישראל. הכל פה מושלם! מי אמר שיש בעיה בחינוך?

   למעשה, למה לשנות את הדו"ח כשאפשר לפעול ולשנות את המערכת כולה? בואו נעיף לעזאזל את כל התלמידים העניים, המתקשים, הזרים, בעלי הצרכים המיוחדים, הלקויים, ובקיצור – כל הטיפשים האלה שמכרסמים במערכת החינוך והורסים אותה. די! כמה אפשר לסבול אותם?! הגיע הזמן לרפורמה אמיתית. יש לכם כסף לשלם למורה פרטי? מצוין, אתם זכאים לחינוך. אין לכם כסף? תעופו ממערכת החינוך, אתם וכל המיעוטים האלה. חבורה של כפויי טובה מחורבנים, שעסוקים בלהרוס לנו את הממוצע. תתביישו לכם.