פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   י"א וולי!

   יופי, אז עכשיו יש חוק חינוך חובה גם לי"א וי"ב, כי עד כה הטמטום לא חגג מספיק במערכת. לתמיר זוהר בא לבכות – ומה אתם חושבים?

   עכשיו זה סופי – חוק חינוך חובה תקף גם על תלמידי כיתות י"א וי"ב. מצוין. כידוע לכולכם כיתות הלימוד הישראליות הן מהכיתות הקטנות בעולם, ולמעלה משלושים ילדים בכיתה זהו מספר זעום, אז מדוע לא להוסיף עוד כמה תלמידים? אם לא די בכך, אז בואו נוסיף עוד כמה תלמידים מתקשים, כאלה שנשרו מהמערכת כי היא לא התאימה להם. תלמידים שמצאו עצמם חסרי מעש, יושבים בכיתה ועסוקים בלמצוא דרכים חדשות לאמלל את המורה לתנ"ך. אוו, זה מה שנחוץ בכיתות.

   לצערי, הדעה הרווחת בקרב המבוגרים היא שצעירי "הדור של היום" הם אידיוטים לחלוטין ואינם מסוגלים לקבל החלטות הרות גורל לבדם. אז זהו, שהם יכולים. יסלחו לי כל הפסיכולוגים והיועצים בשקל ועשרים – נער בן 17 מספיק אינטליגנטי כדי לקבל החלטה בקשר ללימודיו. ולא, הוא לא חייב להיות במצב נפשי מעורער בשביל לקבל את ההחלטה הזאת. תלמידים שנושרים ממערכת החינוך – לא צריכים להיות בה. הרצון להחזיר אותם בכוח ולחבקם חיבוק מזויף, רק יחמירו את תחושת התסכול שלהם.

   מערכת החינוך הכושלת לא צריכה לטפל בעבריינים

   והנה עוד משהו שכדי שתפנימו, מבוגרים יקרים – גם אם נשירתם מהלימודים של אותם נערים פירושה, לדעתכם, ירידה לעבריינות / זנות / סחר בסמים / תקיפת בכירים בעולם התקשורת, עדיין אין צידוק להחזיק אותם בכוח במערכת. תפקידה של המשטרה הוא לטפל בעבריינים, לא משנה בני כמה הם. זה ממש לא תפקידה של מערכת החינוך הכושלת. עם כל הצער, נערים שמתדרדרים לסמים, לא מתדרדרים כי התבטלו להם שיעורי המתמטיקה. וכן, סביר להניח שהם עדיין היו הולכים מכות במסיבה כי מישהו פזל לכיוון הפרחה שלהם, עם או בלי תעודת בגרות.

   אז הנה שוב מפנקים אותנו בעוד חוק שפוגע לא רק באנשים שהוא בא להגן עליהם, אלא בכולם. התלמידים שנשארו בכיתה יסבלו מעוד גורמים מפריעים, התלמידים שיחזרו לספסל הלימודים ירגישו מתוסכלים וכנ"ל המורים. טוב נו, זה לא שציפיתי למשהו ממשרד החינוך.

   והכי חשוב

   מה אתם חושבים על חוק חינוך חובה גם לתלמידי י"א וי"ב? חשוב מאוד או מיותר רצח? אם לא תצביעו לא נדע.