פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שאלה פתוחה

   מה עושים אם כואב בפעם הראשונה, ואיך תדעי שאת לא בתולה? הגניקולוגית ד"ר ליאורה אברמוב עונה על השאלות שלכם

   בת 19 שואלת:

   אני מקיימת יחסי מין עם בן זוג קבוע. יש לי חזה גדול מאוד בסביבות מידה E. הוא ממש אוהב לנשוך לי את החזה וזה ממש כואב לי. הוא גומר רק ברגע שהוא נושך, ואני לא יודעת מה לעשות.

   ד"ר אברמוב עונה:

   אם זה לא נעים אל תתני לו להכאיב לך. יחסי מין צריכים להיות מהנים לשני בני הזוג ואם אחד לא נהנה – צריך לשנות דברים. הוא יצטרך להתרגל לטכניקות אחרות של גמירה מלבד הנשיכות. עליך להיות תקיפה ולעמוד על זה שדברים שלא נעימים לך את לא מוכנה לקבל.

   בן 16 שואל:

   האם אוננות גורמת לחצ'קונים ופצעים על הפנים? שום משחה לא עזרה לי ואני לא רוצה להשתמש בראקוטן. יש אופציות אחרות?

   ד"ר אברמוב עונה:

   אוננות לא קשורה לחצ'קונים – להפך, משחררת לחצים. פנה לרופא עור להתייעצות לגבי הטיפול המתאים.

   בן 16 שואל:

   אני מנסה לקיים יחסי מין עם חברה שלי ואני הראשון שלה. היא אומרת שמאוד מאוד כואב לה ועוצרת אותי כל פעם שאנחנו רוצים לנסות. אני ממש רק מתחיל להכניס את איבר המין וכואב לה מאוד, מה ניתן לעשות בדבר ואיך אפשר להסביר את זה בגלל שאיבר מיני ממוצע לחלוטין? וגם – האם אחרי שקרום הבתולין נקרע יפסיק לכאוב לה?

   ד"ר אברמוב עונה:

   יכול להיות שיש לה קרום בתולים נוקשה או שהיא מכווצת מאוד ולכן החדירה כואבת. נסו להשתמש במשחת עזראקאין 5% שהיא משחה מרדימה. צריך למרוח אותה חצי שעה לפני החדירה. אם גם זה לא יעזור – היא חייבת להבדק אצל רופא נשים כדי לבדוק למה כל כך כואב לה. אפשר לטפל בזה.

   מודאגת שואלת:

   כששכבתי עם החבר שלי בפעם הראשונה זה כאב לי מאוד אבל לא היה דם כשקרום הבתולים נקרע. מאז שכבנו עוד הרבה מאוד פעמים. האם זה נורמלי? זה אומר שעוד לא איבדתי את הבתולים?

   ד"ר אברמוב עונה:

   ככל הנראה אבדת את קרום הבתולים – ידוע שכשליש מהנשים לא מדממות בעת קריעת קרום.

   בת 20 שואלת:

   לאחר מגע מיני מופיעה לי דלקת בדרכי השתן... לאחר מכן אני הולכת לרופא והוא נותן לי אנטיביוטיקה והכל.. למה זה קורה לי בתכיפות כזו ??יש לי חבר קבוע ושנינו נקיים והיגיינים. האם יש דרך למנוע את הדלקת לפני שהיא נוצרת?

   ד"ר אברמוב עונה:

   בלעי כמוסות של חמוציות כל יום, לפני כל קיום יחסי מין קחי עוד כמוסה יחד עם ויטמין C בכמות של 1000מ"ג. שני תכשירים אלו יחמיצו את השתן וימנעו את הדלקת. מה שיש לך נקרא דלקת של ירח דבש. קשור במיקום של השופכה יחסית לנרתיק. הטילי שתן לפני יחסי מין ומיד לאחריהם. אם לא יעזור גשי לרופא משפחה שיתן לך אנטיביוטיקה לקחת אחרי כל קיום יחסי מין ואני בטוחה שזה יעבוד.

   גם בשבוע הבא נענה על שאלות נבחרות של גולשים