פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שאלה פתוחה

   איך מתחילים לקחת גלולות ומה עושים אם יש לך קטן? הגניקולוגית ד"ר ליאורה אברמוב עונה על השאלות שלכם

   בת 19 שואלת:

   יש לי חזה קטן מאוד יחסית לבנות בגילי, והוא לא שווה בגודלו בשני הצדדים. שמעתי על האפשרות לעשות ניתוח הגדלת חזה אבל אני מאוד רוצה להניק כשאהיה אמא ולפי דעתי אישה שעושה ניתוח להגדלת חזה לא יכולה להניק את התינוק. בנוסף, אינני מודעת לסיכונים ולהשלכות היכולות להיגרם כתוצאה מהניתוח. שאלתי בעצם היא באיזה דרכים אני יכולה להיעזר בשיפור מראה החזה שלי ולגרום לו להמשיך להתפתח מבלי לעשות ניתוח, וגם מהן ההשלכות והסיכונים של ביצוע הניתוח?

   ד"ר אברמוב עונה:

   הורמונים המכילים אסטרוגן כמו בגלולות, למשל, יכולים להגדיל מעט את החזה. כשיש אסימטריה הפעולה היחידה היעילה היא הניתוח. התייעצי עם רופא פלסטיקאי לגבי ההשלכות והסיכונים של הניתוח.

   מודאג שואל:

   יש לי פין קטן, מה עלי לעשות!?? האם אפשר להגדילו בצורה כלשהי? מה אני יכול לעשות בנידון, זה מצב מביך וגורם לאי נעימות!!!

   ד"ר אברמוב עונה:

   פין קטן מוגדר כפחות מ-7 ס"מ בזמן זקפה. רוב אברי המין הזכריים, גם אם הם נראים קטנים בזמן מנוחה, מגיעים לגודל תקין בזמן זקפה. אין שום דרך יעילה ובטוחה להגדלת הפין.

   מודאגת שואלת:

   יש לי פטריה שחוזרת מדי שבוע-שבועיים במשך שבע שנים כבר, רופא הנשים שלי נותן לי בכל פעם טיפולים חזקים אך הם לא עוזרים. האם ישנו פיתרון לבעיה שלי?

   ד"ר אברמוב עונה:

   בקשי מרופא הנשים שלך לבצע תרבית נרתיקית בפעם הבאה שתהיה לך פטריה. לפעמים זהו סוג פטריה שעמיד לטיפול, ומצריך טיפולים מונעים של שלושה חודשים לפחות. לפעמים זה פטריה מעורבת בחיידק ואז צריך לטפל בשניהם. ובמפתיע, לפעמים זה לא פטריה ולא חיידק!

   כדאי לך לשנות דיאטה ולהוריד פחמימות כמו קמח לבן ומתוקים. בלעי לפחות כמוסת פרוביוטיקה אחת ליום. עכשיו קיץ וחם – שני בלי תחתונים, הסתובבי בבית בלי תחתונים עם שרוול או בוקסר, והשתמשי רק בתחתוני כותנה ולא חוטיני.

   בת 16 וחצי:

   אני מקיימת יחסי מין עם חבר שלי, ואני יודעת שצריך לקחת גלולות. ידוע לי שצריך ללכת לרופא אבל אני לא יכולה כי אמא שלי לא יודעת ואני גם לא רוצה לספר לה. אז השאלה שלי אם אפשר בדרך כלשהי לקבל גלולות בלי להיבדק אצל רופא ?

   ד"ר אברמוב עונה:

   אי אפשר לקבל מרשם לגלולות בלי להיבדק, אבל גם לא חייבים לספר לאמא. את יכולה, למשל, לפנות לסניף "דלת פתוחה" באזור מגוריך – מרכזים המיועדים לנוער – כדי לקבל הכוונה, להיבדק ולהתאים אמצעי מניעה.

   בת 19 שואלת:

   קיבלתי מחזור כבר בגיל 12 והוא אף פעם לא היה סדיר. הוא מופיע פעם בשלושה חודשים או פעם בחצי שנה ואני לא יודעת מה לעשות. הייתי אצל הרופא ועשיתי בדיקות והוא טען שהכל תקין, אז מה לעשות?

   ד"ר אברמוב עונה:

   יש הורמונים המסדירים מחזור, ואפשר לקחת אותם כל חודשיים לתקופה של 5 עד 10 ימים. אלו הורמונים מסוג פרוגסטרון אשר יגרמו למחזור להופיע בסוף הלקיחה. או לחילופין, אפשר לקחת גלולות כדי לסדר את המחזור.

   בשבוע הבא נענה על שאלות נבחרות של גולשים