פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   תפסיקו לזיין לי ת'מוח!

   לא צריך להבין או לדעת כלום בשביל הבגרויות, רק לשנן ולחרוש. לתמיר זוהר נשבר מכל השטויות שדוחפים לו לשכל

   חברים ומבקרים שפוקדים את חדרי הקט בימים האחרונים, משוכנעים כי אני רוצח שכיר של עצים בזמני הפנוי. אלפי ניירות מונחים על שולחני, זרוקים על הרצפה ונמצאים בכל פינה אפשרית. כל דף כזה הוא אוסף של מילים, שביחד יוצרות שעמום טוטאלי, שאותו אני אמור לזכור. שמישהו כבר ימצא דרך להזריק לי סיכומים לווריד, או להעביר לי אותם דרך אינפוזיה, אחרת אני לא יודע איך אצליח לשנן את כל זה.

   בלי להלחיץ או משהו – הבגרויות כבר כאן ואיתן המיקודיות, התגבורים וצעקות ה"מה?! חשבתי שירדה האות ד' במיקוד!" של ההוא שתמיד נכשל. מדובר בחודשים שלמים בהם אנחנו נדרשים לרוקן את כל תכולת מוחנו, ובמקומה למלא את המוח בשטויות ובסיכומים מיותרים מיסודם, שלא יועילו לנו במאומה אחרי הבגרות. הבגרויות לא בוחנות עד כמה אנחנו חכמים או עד כמה אנחנו מסוגלים להבין דבר כלשהו, ולהצליח ליישם אותו. הבגרויות בודקות עד כמה אנחנו חרשנים – כמה אנחנו מסוגלים לשנן בלי שיתפוצץ לנו המוח. נו, נראה אתכם, נסו לחשוב על בגרות אחת שמצריכה מכם פשוט להבין. בלי לשנן, בלי סתם לזכור חומר, הבנה אמיתית של הדברים.

   גם ככה שוכחים הכל שנייה אחרי

   גם במתמטיקה צריך לשנן נוסחאות וגם באנגלית יש אלף שיטות איך להצליח בלי לדעת מילה אחת באנגלית. שום הבנה, רק שיטה שטחית ומיותרת, שגם אותה צריך לשנן. אז הנה, תשננו את זה – שום דבר ממה שאתם לומדים לבגרות לא ישרת אתכם בחייכם. הכל אוסף של תווים, שימחק מזיכרונכם ברגע שתצאו מהדלת המזדיינת ההיא, ותצעקו "תודה לאל שזה נגמר!". אפילו גאון המחשבים הכי גדול שתדע האנושות, בסופו של יום יפתח ספר וייזכר באותה נוסחה שפרחה מזכרונו. אם אי פעם ישאלו אתכם באיזה תאריך הומצא המקרר הזה עם המקפיא למטה, תוכלו בחמש שניות למצוא את התשובה בוואלה! חיפוש. כך שכל השינון הזה מיותר, מטומטם וממש לא חשוב.

   יש דברים כל כך הרבה יותר חשובים שיכולים ללמד אותנו בבית הספר במקום לנפח לנו את הראש באוויר. למשל, מישהו יכול לדאוג שלא יהיו תלמידים שלא יודעים מי כתב את הפאקינג תקווה (ויסלח לי נפתלי הרץ אימבר..), ושילמדו שלא נדבקים בשפעת החזירים אם אוכלים חזיר (!!!). הגיע הזמן שבמקום לשנן סיכומים בספרות, תקראו דברים שבאמת מעניינים אתכם. כל עוד בתי הספר ימשיכו לצעוד בדרך השינון, הם יפספסו את מטרתם ויהוו חלק מיותר בחייו של נער. וכמו אותו חומר שיושב באינטרנט ורק מחכה שתלמיד יעשה ממנו שליף, כל מה שעובר תלמיד במשך 12 שנות בית ספר פורח מזיכרונו ברגע שהוא גומר "ללמוד" בו. ובנימה אופטימית זו – שיהיה בהצלחה בבגרויות.