פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   משימה בלתי לימודית

   צריך לסבול רק את הזמן שנשאר עד לחופש הגדול – דודי G פה בשביל להזכיר לכם איך לנצל שיעורים מדכאים

   מדי יום תלמידים רבים נאלצים לעבור מסכת עינויים קשה מכיוון מוריהם הברברנים. אם בעבר מורים היו מרביצים לתלמידים כעונש, היום עברו המורים לשיטת התעללות חוקית יותר שמתחילה בבלה, ממשיכה בבלה ונגמרת בבלה בלה בלה. עוד אין חוק נגד שעמום נערים מסכנים עד מוות, וכל ניסיון למרוד בשיטה רק יחמיר את המצב ויגרור עוד שיחות משעממות עם המורה, המנהלת וההורים. עם זאת, ניתן להעביר את השבועות שנשארו לנו עד החופש הגדול בעזרת ניצול זמן השיעור לדברים יותר טובים.

   המשימה: לאכול תוך כדי השיעור

   אוקיי, המצב הוא כזה – המורה משעמם מתמיד ולכם יש תפוח בתיק שרק מחכה להאכל. הגעתם למסקנה שעדיף לנצל את הזמן המת של השיעור לאכילת תפוח / פרוסה, כי אתם רעבים וכי אין לכם משהו יותר טוב לעשות, כמו להקשיב למשל. שימו את התיק באזור הרגליים, המשיכו להסתכל על המורה וכופפו את ידיכם עד לריצ'רץ' של האוכל. פתחו אותו בשקט, כדי לא לגרור מבטים. הוציאו את התפוח וקרבו אותו אליכם, כשאתם נזהרים שהתפוח לא יפגע בכמויות האדירות של המסטיקים הלעוסים שמתחת לשולחן. הפילו "בטעות" מחק על הרצפה, הורידו את ראשכם כדי "לחפש אותו" ועל הדרך תנו ביס בתפוח. הרימו את המחק וכשראשכם יעבור את גובה השולחן, שימו יד על הפה, הסתכלו על המורה במבט ענייני ולעסו כשידכם מסתירה את הראיות. חזרו על התהליך עד סיום התפוח, פעם בשביל "להרים משהו", פעם כדי "לקשור שרוכים" ופעם כדי להשעין את המצח על השולחן ולראות תוך כמה ביסים המורה קורא לכם להקשיב.

   המשימה: העברת הזמן בצורה משעשעת

   לזרוק חתיכות מחקים זו לא פעולה אינפנטילית כמו שטוענים, היא דורשת אימון רב, תעוזה עילאית ותזמון טוב. התבייתו על קורבן שיושב לפניכם, חכו שהמורה יפנה אליכם את הגב וזרקו את חתיכת המחק על ראשו. איך שתסיימו עם הפעולה, הסתכלו על המורה או רשמו סיכומים של מה שהוא הרגע אמר, העיקר לא לעורר חשד. בפעם השנייה שתעשו את זה, התלמיד עלול לחשוד שזה הגיע מכם, במיוחד אם אתם מאלו שצוחקים מיד אחרי פעולה כזו, ולכן מומלץ להחזיק ספר מול הפרצוף שלכם שיסתיר אתכם לגמרי, מדי פעם הציצו קצת הצידה מהספר וראו אם התלמיד מסתכל, או יותר גרוע, אם כל הכיתה, כולל המורה מסתכלים עליכם והמורה בדיוק שואל אתכם שאלה על מה שהוא הסביר.

   המשימה: לענות למורה אחרי שלא הקשבת

   גם אם לא יודעים כלום (שזה כנראה המצב), תמיד שווה לנסות לתת תשובה למורה שהפתיע עם שאלה, גם כדי להוכיח למורה שאתם תותחים וגם בשביל האתגר. אפשר להסתכל על הלוח ולנסות להבין משם דברים או להיזכר במילים שהסתננו לאוזניכם בזמן שדיבר ובסוף להפציץ עם תשובה מלומדת כמו "כמדומני הספר הלבן השלישי היה השלישי במספר, שזה פחות מהרביעי ויותר מהשני. הוא גם היה לבן, לא שחור או בורדו או משהו, ולמיטב זכרוני היה מדובר בספר, לא בסרט קולנוע או משחק מחשב". אם התשובה לא תספק אותו, לפחות ניסיתם ולמדתם לאלתר, אחרי הכל בשביל זה אנחנו בבית ספר – ללמוד.