פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   אבל המורה!

   כולנו צריכות להתמודד עם מורים חארות, וסער גיט כבר למד – אם אתם לא יכול להצטרף אליהם, שים להם נוזל ניקוי במים

   מערכות יחסים בין מורים ותלמידים רצופות עליות וירידות דרסטיות. פעם אנחנו מתעבים את המורה עד רצון עז לשרוף תמונותיה בל"ג בעומר, פעם היא שונאת אותנו יותר ונכנסת בנו חזק בציוני סוף מחצית – ולעיתים נדירות הכול הופך להרמוני ופסטורלי, והאווירה נהיית רגועה יותר. אפשר להאשים בכך את הדיסטנס הנצחי הזה, שיהיה שם תמיד בין מורה לתלמיד, או את העובדה שהבדיחות של המורה צולעות לפחות כמו הרגל של יוסי בניון לפני משחקי נבחרת. זה לא ממש משנה, השורה התחתונה עדיין כואבת. אז בדיוק במקרים בהם הקליק עם המורה שלכם לא אולטימטיבי, חשבנו על כמה עצות שימושיות שצריכות להיות ביומן השנה של כל תלמיד בישראל.

   תתחילו להתבכיין

   המורה חמה עליכם אש? צברתם בערך 200 אלף הרשמות, ולמרות שאתם משתדלים לא לדבר אפילו עם הקיר עדיין מופיע לכם 'טעון שיפור' בהתנהגות בתעודת השליש? יאללה, זה הזמן לשפוך את ליבכם. בטח כבר הבנתם שקשה לשפץ תדמית ראשונית, ובדיוק בגלל זה תבינו שעד שלא תלכו למורה המתועבת ותתחילו להפעיל את קסמיכם, לא בטוח שהמצב ישתפר. תגידו כמה אתם מקסימים, כמה אתם משתדלים וכמה אתם מתים על המקצוע שלה, ואתם בדרך הנכונה לדף חדש ונקי מהערות בתיק האישי. לא יזיק לכם גם להתכוון לזה.

   תלשינו למחנכת

   קצת מלוכלך, אבל אף אחד לא מת מגישת ה'תביאו לי את האחראי'. לכו למחנכת היקרה שלכם, תגידו לה כמה אתם סובלים בחיקה של המעצבנת הזאת, שבו איתה לשיחה בארבע עיניים על כוס קולה ותרכלו עליה כאילו אין מחר. אם אתם רוצים לשמור על איזשהו עתיד עם המורה לביולוגיה כדאי שלא תיסחפו ותאשימו את המסכנה באיזו שערוריית מין פיקטיבית, אבל תמיד חשוב שזה ייראה אמיתי.

   תראו לה שאתם תלמידים מדהימים

   הערה זו תקפה רק לאלה שבטוחים בהתנכלות אישית וממוקדת ובעלי דף חלק מהערות התנהגות עוקצניות. אם אתם באמת כאלה – רוצו למורה המתעללת והבהירו לה שזה לא יכול להיות שרק היא מאשימה אתכם, ושבטוח יש כאן משהו לא בסדר.

   שימו לה משהו בכוס מים

   אין תלמיד ישראלי שלא התמוגג מבקשת מורתו להביא לה כוס מים מחדר המורים, כי הגרון מתפוצץ לה והיא עברה יום עמוס וגדוש במציקנים כמוך. אבל מה קורה כאשר המורה שמבקשת ממך, שומו שמיים, סולדת ממך ונטפלת אליך על בסיס קבוע, סתם כי מתחשק לה ואתה לא מפסיק לדבר? שמים לה חומר ניקוי ירקרק במים, ונהנים מהתוצאה. אם המעשה יוצא מכלל השליטה, תמיד אפשר להאשים העובדה שאין שר בריאות בממשלה החדשה.

   תתחילו להיות ילדים טובים

   או לפחות תנסו. רבאק, עברתם את כיתה ו' והעובדה שתציקו למורה כבר לא תהפוך אתכם למצחיקים. היא לא עשתה לכם כלום, וגם לכם לא בדיוק יעשה טוב אם תסיימו את השנה עם טעם חמוץ. בהצלחה.