פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   מנחם מבפנים, מתוק מבחוץ

   מאי פלטי מיהרה ללקלק את הגלידה הראשונה בישראל שנקראת מנחם בן, אבל אז השוקולד אמר לה שהיא לא סקסית

   כששמעתי לראשונה על השקת גלידת "מנחם בן", לא ידעתי איך לאכול את הבשורה הביזארית. מנחם בן? אותו הפסיכופת שאמר למאיה בוסקילה שאין בה טיפה של מיניות? אותו המשורר המהולל ("זיינתי אותך בקוסך / הבשל כחיטה ירוקה") שמשמש כדמות הפרובוקטיבית התורנית בבית האח הגדול?

   גלידה על שמו של מנחם בן נראתה לי בהתחלה כמו בדיחה גרוטסקית שעתידה להיגמר במוות בייסורים, בכי מר והאשמות הטוענות שגם אני אינני סקסית בעליל. אך התגברתי על פחדי ממש כמו פנינה טורנה לפני ארוחה באוויר, שינסתי מותניי, חרקתי שיניי והלכתי לנסות את הדבר הכי טעים שאכלתי בחיי. לא, לא את עורו הצח של מנחם בן, חס וחלילה. את הגלידה!

   "ההשראה הגיעה מאישיותו המיוחדת של מנחם", אמר לי השף המכובד של גלידריית פארגולה ברחוב בן יהודה בתל אביב כשהגעתי למקום. "חשבתי מי זה הטיפוס הזה ואיזה אוכל יתאים לו. לאיש הזה אין מחסומים, הוא פולט מה שהוא רוצה, אין אצלו פוליטקלי קורקט. אם הייתי שף במסעדת בשר הייתי מדמה אותו לסוליית בשר מעופשת או מרק רגל בן שבועיים, אבל אנחנו עוסקים במתוק, אז זו האינטרפטציה שלנו".

   לסיכום, אבוי ואבוי לנו. מעולם לא חשבתי על מנחם בן כעל טיפוס טעים ומעורר תאווה, אבל זה לא משנה, מכיוון שהגלידה על שמו היא ממש תפארת מדינת ישראל המאשימה אותי בגמדות, זרמי שוקולד מריר שמעבירים עלי ביקורת וחתיכות קטנות של פאדג' שאומרות לי שאני לא סקסית.

   למנחם בן יש כנראה טעם של חומצה פולית מעורבבת עם טונה וחציל עבש, אבל הגלידה מעולה ברמות על אנושיות. רוצו מהר לפני שיגמר!

   גלידת מנחם בן (אסור להשתמש)
   השף ועובדת בגלידריה מתפנקים על מנחם (צילמה וטעמה: מאי בכבודה ובעצמה)
   גלידת מנחם בן (אסור להשתמש)
   יאמי יאמי
   גלידת מנחם בן (אסור להשתמש)
   שמענו שמי שמסמס למנחם מקבל הנחה על הגלידה
   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   מאי אחרי שהגלידה האשימה אותה שהיא לא סקסית