פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   הצו של אורן

   אחרי שהתאושש מהועדה הרפואית, מתפנה אורן לאתגר את שכלו. קראו ותחטפו כאב ראש גם אתם. חלק חמישי

   הלו מלש"בים. אחרי שעברנו יחדיו את בדיקת הביצים הקפדנית, אפשר לעבוד אל החלק הבא – המבחנים הפסיכוטכנים. אם המושג מבחנים פסיכוטכנים לא מוכר לכם, כנראה שאתם מכירים אותו בשמם השני, 'שעתיים של שאלות חופרות ומעצבנות, שעושות כאב ראש'. אסכם לכם את המבחנים בשמונה מילים - עונג צרוף, חוויה בלתי נשכחת וכיף חסר מעצורים. ועכשיו, אחרי שגמרתי לשקר, הגיע הזמן לספר לכם מהם באמת המבחנים הפסיכוטכנים.

   "מאיר!” צעקה חיילת במסדרון הארוך של הקומה השנייה. מיד יצאה אליה חיילת, מאחד החדרים בהם מתבצעים המבחנים הפסיכוטכנים, ואמרה "אהה דנה.. שקט יש פה מבחנים". לאחר שלל משפטים, שכללו רבות את המילים "סורי", “כפרה", “נשמה", “באמשל'ך הטיפשה", התפנה אותה חיילת לצרוח שוב את שם משפחתי. “את מתכוונת אולי אורן?” שאלתי אותה. היא הביטה רגע באיזה טופס וצחקה "כן, בטח תמיד מתבלבלים עם השם משפחה". “כן בטח..”, מלמלתי לעצמי, “רק טיפשות כמוך”. היא הסבירה לי ולעוד כמה מלש"בים על המבחנים הפסיכוטכנים.

   טיפ #1

   מדובר במבחנים ארוכים, אך לא כל כך קשים. למעשה הם בעיקר חופרים, אבל אם תשבו ותתרכזו באמת אתם תוכלו להצליח. חשוב לא לדלג על אף שאלה. גם אם לא יודעים, תנסו לפעול לפי ההגיון או לנחש ולעבור לשאלון הבא רק כשכל השאלות פתורות. לפני המבחנים תעשו הכל בכדי להיות רגועים בעת המבחנים. תאכלו, תשתינו, תעשנו, תזדיינו על השולחן של הקב"ן ובקיצור – עשו כל מה שעושה לכם טוב וימנע לחץ מיותר בעת המבחנים.

   לפני המבחנים, יצאתי יחד עם עוד כמה מלש"בים לעשן בחוץ. בלי שנרצה ממש, התפתחה שיחה די מעניינת. “שמעתם מה אלי ישי אמר אתמול?", שאל אחד מהם, "הוא חושב שהומואים לא צריכים להתגייס". “אוי נוו באמת, איזה שטויות" אמרה בחורה שישבה לידי "מה זה משנה בכלל? זה לא יפריע להם בשירות". “בטח שזה יפריע!” קטע אותה הערס שישב לידה "אני לא רוצה להתקלח בצבא עם מישהו שיעמוד לו בזמן הזה". כולם צחקו. במשך כל השיחה הזאת, שכללה בעיקר חוסר ידע משווע והומופוביות, שתקתי. זה נראה לי כל כך מטומטם לצעוק את דעותי בנושא כמו אלו שישבו לידי. הורדתי את מבטי וזרקתי את הסיגריה. "איזה שטויות", מלמלתי לעצמי.

   המבחנים הפסיכוטכנים היו מייגעים, אבל עם קצת ריכוז והרבה סבלנות זה עבר בשלום. מקווה שלא יהיה לי קב"א של כיסא או גרוע מכך – של מאיה בוסקילה.

   טיפ #2

   אממ.. תפסיקו להיות הומופובים, גזעניים ולשנוא כל מי ששונה מכם. קצת קבלת האחר לא הרגה אף אחד. להפך, היא הדבר היחיד שהופך את העולם המסריח הזה לטוב יותר.
   (נכון, זה לא קשור לצו ראשון, אבל כושלאמא שלכם בטוסטר – יש דברים יותר חשובים..)

   פלוגה zone – משוחררים.