פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   מיקס אנטי-ממשלתי

   טברסקי ממשיך לסדר לכם פסקול לכל רגע ביום, ולכבוד הבחירות קבלו מוזיקה לאנשים שלא סובלים פוליטיקאים

   יש את הזמן, פעם בארבע שנים (או שנתיים, או שלוש), שגורם לנו לרוץ כאחוזי טירוף אל הקלפיות ולבחור את האיש שייצג את דעותינו ויפעל לטובתנו. כמובן שזה אף פעם לא עובד לטובתנו ואנחנו תמיד נדפקים, אבל לפחות רובנו הרווחנו יום חופש מבית ספר, שזה גם משהו. המיקס הזה נועד לאנשים שנשבר להם מהחבר'ה שמושכים בחוטים, וגם פה לא יהיה ג'אז, כי אין כזה דבר ג'אז מחאה (כמעט).

   "Rage Against The Machine - "Know Your Enemy

   דע את האויב, והאויב הוא המכונה, והמכונה היא הממשל. "זעם נגד המכונה" היא להקה שכולה זעם נגד כל מה שהממסד האמריקאי עושה, וכשהם עושים את זה, הם פשוט משכנעים במילים, במוזיקה (פ'אנק מטאל, כל הדרך!) ובאנרגיה. אנחנו שונאים את הממשל ואנחנו נגרום לכם לשנוא את הממשל תוך כדי ריקוד או פוגו.

   "Public Enemy - "Fight The Power

   השם אומר הכל – גם השם של אחד מהרכבי ההיפ הופ החשובים שקמו וגם שם השיר. שוב, אנחנו זועמים על הממסד, על הממשל ועל האדם הלבן שאומר לנו מה לעשות, אנחנו שחורים, אנחנו מקופחים ויש לנו הרבה מה לומר על הגזענות באמריקה הלבנה, וגם יש לנו אחלה קצב.

   "Sex Pistols - "God Save The Queen

   טוב, אם אנחנו כבר פותחים את הנושא אז הפיסטולס לא באמת המציאו את הפאנק (בשביל זה היו את הראמונז, ועוד לפני הראמונז היו הסטוג'ס), לא באמת המציאו את לבוש הפאנק (המנהל של הפיסטולס ראה את ריצ'ארד הל האמריקאי לובש בגדים קרועים והפך את זה לטרנד), וגם לא היו להקת הפאנק הטובה בכל הזמנים (לדעתי לפחות). אז מה כן היה להם? היה להם הכוח והעוצמה לספק לנו להיטי פאנק נצחיים שישארו איתנו לתמיד. "אלוהים נצור את המלכה" הוא בסך הכל שיר ציני, מעין בדיחת רוק'נ'רול מוצלחת, כל כך מוצלחת שהיא הפכה את הסקס פיסטולס לאויבי הציבור מספר 1 בבריטניה וגרמה לדור שלם של צעירים להפוך למוזיקאים ולשיר כנגד הממשל. ג'ון ליידון, סולן הפיסטולס, יעיד שזו כולה היתה בדיחה, אבל הבדיחה הזאת גרמה לאומה שלמה לשקשק מכמה חבר'ה בני 19.

   "Dead Kennedys - "Government Flu

   במקרה הזה אין הרבה מה לחשוב. הדד קנדיז, אחת מלהקות ההארדקור פאנק החשובות, עם עוד שיר פאנק מהיר ואינטנסיבי שבא להריץ דחקות על חשבון הממשלה.

   "Fear - "Let's Have A War

   פיר היא אחת מלהקות ההארדקור פאנק היותר פרובוקטיביות של תחילת שנות השמונים, עם נטייה להומופוביות ושנאת נשים (לא ברור אם מדובר בדעות האמיתיות של חברי הלהקה או סתם הומור שחור). כאן הם שרים על מלחמה בין הדמוקרטים לרפובליקנים, כי מבחינתם זין ושישרפו כולם.

   זהו זה להיום. תשקלו היטב למי אתם מצביעים, וזכרו את הדבר הבא:

   אף פעם אל תגבשו דעה פוליטית על סמך מילים של שירים שאתם אוהבים, אין דבר יותר טיפשי מזה.