פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   הצו של אורן

   אורן מאיר מלמד אתכם איך להתכונן לבדיקות הרפואיות ומסביר למה כדאי שתשמרו את השתן שלכם לעצמכם. חלק שני

   שוב שלום לכם, מלש"בים יקרים. את השבוע שחלף, מפרסום הטור הראשון, העברתי בקריאת הטוקבקים שלכם. תסלחו לי, אבל חלקכם פשוט דוחה אותי. נחרדתי כמה שנאה אתם מפתחים לבנאדם, שאתם בכלל לא מכירים. קראתם לי "פרזיט אינפנטיל שחי על חשבון המדינה", חשבתם שאני דוגל בהשתמטות ואפילו זכיתי בתואר "שמאלני יפה נפש". אז הרשו לי לספר לכם על עצמי עוד קצת – אני ימיני בדעותי. מסתבר שיש אנשים המשרתים במשהו שמתאים ונוח להם, לא בגללם שהם "שמאלנים מסריחים" אלא בגלל בעיות בריאותיות ו/או נפשיות כאלה ואחרות.

   הפעם נעסוק בהכנות החשובות שלפני הצו הראשון, לכן חשוב שתתרכזו וסגרו לרגע את החלון של הפורנו. סגרתם? יופי. בטופס הזימון שקיבלתם מופיעות בצד שמאל כל מיני בעיות רפואיות (חלקן הזויות / נעלמו מהעולם אי שם בשלהי המאה ה-19). סמנו בV- את הבעיות / מחלות הנוגעות לכם.

   טיפ #1

   סמנו אך ורק בעיות שאכן יש לכם, או כאלה שאתם יכולים לגרום שיהיו לכם. אם ברצונכם להוריד פרופיל, סמנו בעיות שיש לכם ותטענו שהן התחזקו (דבר שקשה לרופא משפחה לבדוק). אבל, תעשו לי טובה, אל תסמנו מחלות שאין לכם. בנים – אין לכם בעיות במחזור, בנות – האשכים שלכן בסדר גמור.

   החולה המדומה

   נכנסתי לחדרו של רופא המשפחה והנחתי את הטופס על השולחן. “כן?”, חייך אלי הרופא, "לשם מה באת?”. קירבתי אליו את הטופס, כדי לרמוז לו בעדינות על כישרון המשחק הגרוע שלו. הוא התבונן בטופס והחל לשאול אותי על הבעיות שציינתי. תוך כדי שיחה הוא סימן בחלקו את ההתרשמות שלו ובדק אותי בדיקות חסרות ערך עם מכשירים, שאם זכרוני אינו מטעה אותי, היו לי בגן. “בוא תנשום עמוק..", אמר בזמן ששם את הסטטוסקופ על גבי. “ובזכות זה הוא אמור לגלות אם באמת יש לי בעיות ברכיים?”, חשבתי לעצמי. הוא חייך, כנראה שחשבתי חזק מדי. הוא סיים לסמן, הסתכל עלי ואמר, “טוב, אין ספק שיש לך לא מעט בעיות. הפרופיל שלך יהיה בסביבות 64”. חייכתי אליו ונעמדתי. “אהה ועוד דבר אחד קטן", הוא אמר, "התחלת לפני שנה טיפול אצל פסיכולוג, נכון?”. הנהנתי במבוכה. “ובכן, יש התקדמות?”. “כן", אמרתי והרמתי את מבטי, “אבל אני עדיין סובל מהתקפי החרדה". הוא כמובן יודע על ההתקפים, הרי אצלו ביקרתי שזה התחיל. “אל תדאג", הוא אמר לי ברוגע, "רשמתי שאתה בטיפולים אצל פסיכולוג. יכול להיות שהם יבקשו ממך לפגוש קב"ן". “תודה" חייכתי ויצאתי. כעת, אעשה ברשותכם מעבר חד ואציג טיפ נוסף

   טיפ #2

   חשוב שתזכרו את הבעיות שסימנתם. זה מאוד יפה אם הייתם יצירתיים אך כשתגיעו לרופא, תצטרכו לספר לו על הבעיות ורצוי שתהיה התאמה בין מה שתגידו למה שרשמתם.

   משם המשכתי לקופת החולים הקרובה בכדי לבצע בדיקת שתן. כאן בעצם מגיע הטיפ האחרון והחשוב ביותר בכל הקשור לבדיקות.

   טיפ #3

   לאף אחד לא ממש בא להסתובב עם השתן שלו בכוס בלשכת הגיוס. לכן רצוי שתעשו את הבדיקה מבעוד מועד (שבוע-שבועיים קודם לכן) ותבואו עם התוצאות שלה ללשכה (לא עם הכוס עצמה, עם דף התוצאות). תחסכו לעצמכם מבוכה מיותרת וגם תוכלו לשתות וודקה ביום שלפני הצו. זאת ועוד, לא אצטרך לקרוא טוקבקים בסגנון של "אבוי! עישנתי ג'וינט לפני הגיוס אתה חושב שיראו את זה בשתן?".

   עד כאן להפעם. פלוגה zone – משוחררים.