פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   מה הקשר בין עינב לשפרה?

   בוב זה לא רק התחלה של בובליל, זה גם השם של תספורת הקסדה, שבעיקר עושה למימס להקיא גם בלי לדחוף אצבעות

   הדבר הראשון שחושבים עליו כשמזכירים את השם שפרה קורנפלד, הוא תספורת ה"בוב" שלה. כן כן, זה בוב. וזה רק קצת יותר מצחיק מלהשתמש במילה "קסדה".

   זה בכלל קטע של גירל פאוור

   תספורת הבוב נוצרה בפריז בראשית המאה הקודמת, ועד 1920 כל נשות הבוהמה שכיבדו את עצמן דאגו להסתפר בדיוק כך. המובילה והמוכרת מביניהן היא הרקדנית ושחקנית הסרטים האילמים לואיז ברוקס, שניהלה רומנים מתוקשרים עם אנשי תעשיית הסרטים – גברים ונשים כאחד, דגלה באוננות והיתה די דפוקה בשכל בסך הכל. התספורת ייצגה את העצמתן של נשים, שעד לאותה העת האריכו את מחלפות ראשן.

   מאוחר יותר התספורת באה והלכה, גם בקרב גברים בשנות ה-60 וה-70 עם עלייתם של הביטלס, וככל טרנד אחר – נזנחה עד שתגיע שעתה לככב שוב.

   אפילו בריטני מעריצה את שפרה

   כעת הגיעה שפרה למסכי הטלוויזיה שלנו, מצוידת בלשון חדה ועץ עם סוודר, מנופפת לכל עבר בתספורת הנוסטלגית: הבזק אחרון של עוצמה נשית אמיתית, אהבה לוינטאז', חיבור לקלאסיקות – וגם לקליפ החדש של בריטני ספירס. כן, בריטני היתה פשוט חייבת להופיע בקליפ החדש שלה ל"וומנייזר" עם פאת בוב, וליצור אצלנו תחושה שיש לה דיבור עם שפרה, אז אולי כדאי להפוך את בוב לטרנד השיער החדש.

   לחלקנו היא גילתה את אמריקה. לשאר האנשים על הכדור – זו סתם קסדה.

   אבל מה מימס אשמה?

   אז שפרה ובריטני החליטו למסחר בפעם המי-יודע-כמה את השחור הקצר הזה, ואנחנו מתנהגים בהתאם. רק השבוע, בעבודה, פנתה אליי לקוחה בגילאי השישים שבדיוק גזזה את מחלפותיה השחורות והחליפה אותן בבוב עד האוזניים. היא נראתה מאוד מרוצה מעצמה. אני פגמתי ספרים בעזרת קיא.

   תאמינו לנו, כנראה שזה לא יתאים לכם


   רבאק, עוד טרנד עיוור?! התספורת הזו לא נראית טוב על מרבית תושבי כדור הארץ, וספק אם היא מחמיאה במיוחד לשפרה עצמה. התעוררתם פתאום והחלטתם שפן מחומצן כבר לא אופנתי? פסים הם פאסה? ומה קרה לכל האימואים והשפיצים הסגולים המוזרים שלהם?

   לסיכום, אל תהיו עדר כנוע חסר מודעות אופנתית עצמית כמו עינב בובליל, ובטח לא בחורף – לכם יהיה קר בעורף, לי יכניסו זונדה מכל ההקאות ההן, ורק שפרה המסכנה תצטרך לחשוב על דרך חדשה להיות מקורית.