פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   גם המורים מעדיפים רזים

   למה המורים מרשים לנו לשתות רק מים בשיעור ומה יש למשרד החינוך להגיד על זה? תמיר זוהר מוקף במטומטמים

   הייתי שמח להתחיל, ללא כל הקדמות מיותרות, בסיפורינו העוסק השבוע בשטות מבית היוצר של בית הספר הקרוב למקום מגוריכם. אך תחילה הייתי שמח לשתף אתכם בחוויה לא נעימה שעברתי, כאשר ניסיתי להשיג את תגובת משרד החינוך. התקשרתי לקו לפניות ותלונות הציבור 3 פעמים, ובכל אחת מהפעמים יובשתי על הקו קרוב ל-20 דקות. אותו קו שפועל בשעות בהן אתם לומדים ואמור לשרת אתכם לא ממש עושה זאת. לבסוף השכלתי להתקשר לקו הדוברות ולהציג את עצמי ככתב "וואלה!”. נחשו מה? לפתע הכל זז יופי.

   פחית לכל תלמיד

   ועכשיו נתחיל- מי מאיתנו לא מכיר את אותם מורים המספחים לעצמם תפקידים נוספים. כך לדוגמה תוכלו לפגוש במורה שהוא גם אחראי משעמת/רכז חברתי/מומחה לענייני צ'יפס (מוכר בקפיטריה). אך אבוי, ישנם מורים שסיפוח אחד מתפקידים הנ"ל לא מספק אותם והם מעוניינים להוסיף את תפקיד שר הבריאות לרזומה שלהם. בתוקף תפקידם הנחשק, הם יאסרו עליכם שתייה של כל משקה במהלך השיעור למעט מים. אני ממש מוצא צורך להודות לאותם מורים החשים עצמם דיאטנים קלינים למרות שעוד בימי התיכון הם נכשלו בביולוגיה.

   אין כל איסור על שתייה משקאות בשיעור. זה ממש לא משנה אם מדובר במים או במיץ צימוקים סחוט טבעי. אל תאמינו לאותם מורים שיטענו באוזנכם כי הדבר כתוב בתקנון (אתם מוזמנים לבדוק) או כי זו הוראות ממשרד החינוך (את זה אנחנו כבר בדקנו). הדאגה המאולצת והמזוייפת לבריאותכם, מנסה להסוות את הסיבה האמיתית לבעיה של אותם מורים- זה מגרה אותם בטירוף. הם היו מתים ללגום שלוק מהקולה הצוננת שלכם או לשבת איתכם עם כוס קפה, אבל הם לא יכולים. ואם הם לא יכולים, הם יעשו הכל כדי שגם אתכם לא תוכלו. אז, כשאתם נכנסים לשיעור מחר הביאו עמכם ג'ריקן דלק, נראה אם מישהו יגיד לכם משהו. קטעים איתכם.

   רק אל תהיו שמנים

   ממשרד החינוך נמסר בתגובה: “ככלל אין למנוע מתלמיד שתייה במהלך השיעור בין אם מדובר במים או בשתייה מתוקה (למרות שהמשרד מעודד שתיית מים, זאת במסגרת המלחמה בהשמנה). לגופו של מקרה, המשרד יוכל לבדוק את המקרה עם קבלת פרטים נוספים".

   בהקשר לקו פניות ותלונות הציבור נמסר: “האגף עושה כל מאמץ כדי להעניק לציבור את המידע אודות מערכת החינוך בתוך פרק זמן סביר. בתוך כך, העמיד האגף לרשות הציבור מספר ערוצי התקשרות; פקס, דואר רגיל, אתר האגף שבאינטרנט, קבוצות דיון באתר האינטרנט, דואר אלקטרוני והמענה הטלפוני. אשר למוקד הטלפוני, יצויין, כי מוקד זה מאוייש במספר מוקדנים העושים כמיטב יכולתם כדי לתת מענה, בתוך זמן מיטבי ולהעניק את המידע המתבקש בעבור הפונה".