פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   מוזיקה לאנשים בתנועה

   בן טברסקי ממשיך לסדר לכם פסקול לכל רגע ביום. והפעם – שירים שנוסעים איתם (אבל לא ממש בגלגלצ)

   כשאתם הולכים, או נוסעים על אופניים או על אופנוע או באוטו, סביר להניח שאתם גם שומעים ממכשיר האייפוד / אם פי3 / דיסקמן / תקליט נייד מוזיקה. לא בהכרח מוזיקה שנתפרה לנסיעות או תנועה מכל סוג שהיא, אבל בכל זאת אתם מאזינים למוזיקה. הנה אסופת שירים שייתנו לכם קצב בנסיעה, אם כי אל תגזימו ותתחילו לדרוס אנשים ולהתעלם מתמרורים, כי אז זה סתם הופך אתכם לפושעים.

   ואל דאגה, אין פה ג'אז! (מי רוצה לשמוע ג'אז תוך כדי נסיעה?)

   "Ace Of Spades" של מוטורהד

   נו באמת... ללהקה קוראים מוטורהד! יעני, חולה הגה בעברית. אז שאני לא אמליץ עליהם? אם הייתי יכול הייתי ממליץ על כל האלבום, אבל הגבלתי את עצמי לשירים בודדים. אין מה לכתוב ממש מלבד להגיד שמוטורהד הם אלי הרוק והשיר הזה הוא חתיכת שיר נסיעות בן זונה ועצבני, ואם יש לכם אופנוע הארלי אז בכלל!

   רק בבקשה אל תגזימו עם הקמ"ש.

   "Rearviewmirror" של פרל ג'אם

   אני חושב שפרל ג'אם הם הלהקה השנואה עלי ביותר. באמת, אני שונא כל שיר ושיר שהם אי פעם הוציאו וכנראה יוציאו, חוץ מהשיר הזה. השיר הזה מבריק.

   ריף הגיטרה העיקרי שם ולמעשה כל השיר יוצרים מעין תחושת פרנויה, כאילו מישהו רודף אחריך ואתה צריך לברוח בשיא המהירות וכל הכוח.

   אבל שוב, לא לנסות לברוח ממשהו כשאתם בתוך הרכב.

   "Rusty Cage" של סאונדגארדן

   נו בחיאת, רק תנסו להאזין לשיר ולומר לי שהוא לא מתאים לנסיעות.

   "Blood And Thunder" של מאסטודון

   קרוב לוודאי שאם אתם באמת רוצים לנסוע לפי הקצב של השיר הזה, הדרך היחידה היא מול מסך המחשב כשאתם משחקים באיזו סימולצית נהיגה או מירוץ כלשהו. אבל גם אם זה רק במחשב – אחלה שיר לנסוע איתו.

   "Brand New Cadillac" של הקלאש

   הבייבי שלי נוסעת על קדילק חדשה לגמרי, שר הסולן של הקלאש, ג'ו סטראמר. "הקלאש" מחדשים שיר רוק'נ'רול ישן והופכים אותו לשיר רוק'נ'רול קצת יותר רלוונטי. מה, שאני לא אכניס שיר שעוסק במכוניות ובחורות למיקס הזה?

   "Green River" של קרידנס קלירווטר ריבייבל

   ריף הגיטרה שפותח את השיר משדר רק דבר אחד – אני נוסע ברכב קצת ישן עם גג נפתח במדינות הדרום של ארצות הברית. אני ממש יכול לדמיין את הצליל שהרכב משמיע כשמסובבים את המפתחות. אחרי הריף נכנסת הגיטרה האקוסטית, לאחר מכן התופים ומעל כולם מנהיג הלהקה, ג'ון פוגרטי, שאפשר לדמיין מהקול (המדהים!) שלו שהוא מייצג את כל מדינות הדרום בשיר הזה.

   "Millionaire" של קווינז אוף דה סטון אייג'

   הקונספט של האלבום שמתוכו נבחר השיר הזה הוא רדיו. תחנות רדיו ביזאריות (ופיקטיביות, כמובן) פותחות וסוגרות את מרבית השירים באלבום. אפשר לדמיין מעין נסיעה באמריקה היותר שולית ופחות מוכרת לנו עם תחנות הרדיו הקטנות שמנסות להעביר את זמננו כשאנחנו חולפים על פני עיר נידחת. השיר הזה נפתח ברעשי החלפת ערוצי רדיו ולאחר מכן מקצב התופים נכנס, ואז הגיטרה, והכל באיכות רדיו AM ישן ופתאום בום! התופים הולמים ונותנים דרייב מטורף לשיר, הגיטרות מנגנות ריפים גרוביים מגנוביים וניק אוליברי הבסיסט מנגן וצורח את נשמתו. את חושבת שאני לא שווה דולר? אני מרגיש כמו מיליונר!

   תנהגו בזהירות!