פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   האמת העירומה

   גבר חשוד שהבטיח לבנות שיהפכו לדוגמניות ואז אנס אותן. בר אומנסקי מזועזעת מחברה שסוגדת לחיצוניות

   "מה תרצי להיות כשתהיי גדולה?", שאל מנחה טלוויזיה מצועצע ילדה קטנה ומלאת אדרנלין. "מפורסמת", היא ענתה, וחייכה למצלמה כאילו התאמנה על התשובה הזאת יותר מפעם אחת. בעולם בו ילדות בנות 12 חולמות להיות אמזונות יפיפיות ומפורסמות, אין ספק שגם הרבה חלאות אנושית מוצאים את היעוד שלהם בעולם הזוהר. ולמה זה רלוונטי? בגלל ידיעה שהתפרסמה השבוע על דוד בן עמי, גבר בן 46 מירושלים. אותו בן עמי חשוד שהציג את עצמו בפני נערות שונות כמפיק וצלם דוגמניות, הבטיח להן שיעזור להן להיכנס אל תחום הדוגמנות, וביצע בהן מעשי אונס וסדום.

   תרבות שמשתמשת במין וניצול

   כמה פעמים כבר שמענו סיפורים כאלה בעבר? העניין הוא שהפכנו לחברה שדורשת אישורים. אנחנו צריכים אישורים לכך שאנחנו מספיק יפים, מספיק מוצלחים, מספיק זוהרים. כמעט בכולנו קיימת חיית הפרסום הזאת, שמדי פעם מנסה לכרסם את דרכה החוצה. נערות שנופלות קורבן למי שמבטיח להן עתיד זוהר יותר, מראה לנו כי מחיר התהילה לא נמדד רק במספרי השערים אותם הכוכבים מעטרים כל חודש – מחיר התהילה מחלחל לתרבות היום יומית שלנו, תרבות שמשתמשת במין ובניצול, תרבות שהפכה רבים מאתנו לעיוורים.

   יש כאן משחק על היצר האנושי הידוע ביותר שתוקף נערות רבות – הרצון להרגיש טובות ויפות מספיק. כאשר הבנות האלו מוקפות בשלטי חוצות מלוטשים להחריד, הן רוצות להאמין למי שיבטיח להן את האישור לכך שהן יפות בעיני הקונצנזוס המרושע. רוצות להאמין שהן מוצלחות, שגם הן מסוגלות להיות בר רפאלי ליום אחד.

   זה רק ילך ויגדל עם התרבות שלנו

   ברור שלא כל אדם שמנסה להיכנס לתעשיית הבידור והאופנה מוצא את עצמו בסוף פגוע ושבור. אבל תמיד יהיו אנשים חולים מספיק שיזהו את הפוטנציאל לממש את הפנטזיות המזוויעות שלהם. כל הגברים בעולם מודעים לחוסר הביטחון הנשי, ויש ביניהם גם את חסרי האנושיות שיבחרו לנצל נערות צעירות, כשהם סומכים על כך שבכל אחת יש איזה רצון לנוח על שלט חוצות בשלהי תל אביב.

   חברה שסוגדת ליופי והצלחה היא חברה שסופה להתפרק למאות חלקיקים. עולם בו גיבורי התרבות שלנו הם קבוצת עכברי מעבדה שכלואים בוילה מפוארת, היא חברה די חולנית בסופו של דבר. איך אומרים, הראה לי את גיבורי התרבות שלך, ואראה לך מי אתה. מקרים שכאלו לא יעלמו, הם רק ימשיכו לגדול יחד עם התרבות המעוותת שלנו.