פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   כמעט מפורסמות

   אפילו בשוק תמצאו מוכרים אשכנזים שדופקים את המזרחים – נעם ניזרד לא צחקה בפרסומת החדשה של דיסקונט

   מאז שדרכה כף רגלה של עינב בובליל בבית האח הגדול ברעש, צלצולים, פייטים צהובים נופלים מהתקרה ומוזיקת רקע של שרית חדד, נראה כי דמותו של המזרחי המקופח נכנסה לחלוטין למיינסטרים. זהו, תפסנו תחת, והיום זה הכי גאווה להיות מזרחי אסלי עם שרשר על הצוואר וכרטיס ברשת החברתית 'שואומי'. הקיפוח וההתנשאות האשכנזיים זה פאסה. היום או שאתה מזרחי חם מזג, או שאתה – אללה יוסטור לא עלינו – פרידמן מת אשכנזי מעפן וחסר חיים. בגלל זה, ממש לא מפתיע שבנק דיסקונט בחר בדמותו של מזרחי שומר מצוות וירא שמים כדמות המפתח בפרסומת החדשה שלהם.

   גם לכם הצירוף 'בטוח שפתוח' חוזר בחלומות

   גברבר עב כרס עם הבעה של 'אשתי הכינה אתמול חמין' מסתובב בשוק העירוני, מחפש ירקות ופירות טריים ומשובחים. בדרך הוא מנהל ויכוח סוער עם איזה מוכר בשוק וממלמל משהו על זה שאפילו על הפאקט מלבורו בדיוטי פרי הוא שילם פחות. בסוף הוא מגיע לדוכן של ההוא מדיסקונט, ומתווכח עם המוכר שהסניף של דיסקונט פתוח, לאאאאא הוא סגור, בטוח שפתוח? טוב, סגור.

   האמת, לא מצחיק

   בגלל שצירוף המילים "בטוח שפתוח" חזר על עצמו בתדירות גבוהה בערך כמו הקצב שבו תוכניות ריאליטי עולות לאוויר, המסר נקלט ונטמע עמוק בזיכרון, בדיוק כמו שהמפרסמים כנראה ביקשו. אבל, הרי המדור הזה בכלל לא מתייחס לשאלה אם הפרסומת מוכרת או לא, אלא לשאלה אם היא הצליחה להצחיק או לעצבן. אז ברשותכם, עכשיו יגיע החלק שבו אני ארד על הפרסומת ואתם לא תבינו על מה אני בכלל מדברת ותטרחו להסב לכך את תשומת לבי בתגובות בצורה ממש מנומסת ומכבדת, ומבלי לפגוע ברגשותי ולגרום לי לרוץ בבכי ולהסתגר בחדר שבועיים ("שתקי אמאלה פרסומת ממש טובה!!, מה את בכלל מבינה?? וואלה תפטרו אותה").

   וואי וואי וואי רבי שמעון בר יוחאי

   בכנות, אולי זה בגלל שאני מזרחית בעצמי, אבל דמות המזרחי מעולם לא הצחיקה אותי במיוחד. תהרגו אותי, אני לא מבינה מה כל כך קורע בחרחורים ומלמולים של "וואלק למה מה קרה?!". בגלל זה, הפרסומת של השבוע מבחינתי לא מצחיקה, או כיפית, או משהו חיובי אחר. היא סתם מסתמכת על אותה דמות שהבובלים מייצגים בכזאת סטריאוטיפיות מעצבנת – מזרחי מצחיק, עם שמחת חיים, זיקה ליהדות ובעיקר טיפשות מתפרצת ומגוחכת. בתור מזרחית גאה, אני עוד אתחיל להיעלב, ואז אל תתפלאו כשאני ארים ספרון תהילים לאוויר ואשבע בשמעון בר יוחאי שכולכם הטרפתם לי ת'רבי.