פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   כמעט מפורסמות

   הפעם אפילו לנעם ניזרד אין מילה אחת רעה – קיציס שמנסה להוכיח שהוא לא הומו זה מרים את האווירה

   אם תשאלו אותי, להיות הומו בישראל זה כבר מזמן לא שוס. אתה הומו? אחלה, אז אולי תוכל להביע את דעתך על המעיל הזה שבא לי לקנות, מעבר לזה אין לנו מה להיכנס לפאניקה. יכול להיות שאני טועה ושאני לא מבינה כלום כי אני מעולם לא צעדתי ברחבי תל אביב עם דגל בצבעי הקשת, אבל זה בכל אופן הרושם שמתקבל מסקירה מהירה של הטלוויזיה הישראלית – אסי עזר הוא המנחה המדליק יותר מבין השניים, בתוך הבית לאון הוא הכי מושי, אביעד קיסוס מחמם לשמנמנות את האגו, ועברי לידר הכי בועט מכל הרוקיסטים האחרים. בקיצור, החוסר סטרייטיות היא כבר מזמן לא חריגה, פשוט צבעונית. דוגמה לכך אפשר לראות בפרסומת של 012.

   בצהרי יום בהיר אחד אייל קיציס החליט לנקות את אגזוז האופנוע שלו, כשלפתע הגיע אביעד קיסוס וזרק רמז עבה למדי על נטיות מיניות שקיציס פוזל אליהן. קיציס הנעלב מיד קם וניסה להוכיח שהוא גבר שבגברים – הוא גרר משאית, גזם בגינה, ומנגל את כף היד שלו. הפאנץ' של העלילה הוא כשאייל גם החליט להתקשר לכל המדינה ולהוכיח את טענתו, פשוט כי זה זול אז הוא יכול.

   כמו לצחוק על דנה מהמפרץ

   למען האמת, הפעם פשוט אהבתי את הפרסומת. בלי הסתייגויות, בלי הצעות לשיפור, ואפילו בלי מתיחת ביקורת על קאסט השחקנים. יש בזמן האחרון הרבה יותר מדי פרסומות שממש מתאמצות אבל לא מצליחות – יש כאלה שמשתמשות בפסקול דרמטי ולחישות לוהטות כדי ליצור תדמית אפלה ומגניבה, יש כאלה שמנסות להצחיק אבל זה לא הולך (חה, נפל עליך סולם אז כדאי להתקשר למומחה, קורע!), ויש כאלה שמציבות מולנו את חיוכה של ג.יפית, וזאת כבר בעיה רצינית בפני עצמה. אבל הפרסומת של 012 היא פשוט פרסומת מקסימה, עם הומור עצמי משובח ולא בוטה מדי, ומסר שעובר יופי.

   אם הצופה הישראלי הממוצע לא היה מתרגל כבר לראות הומואים כבני אדם ולא כנשאי מחלה מדבקת, יכול להיות שהפרסומת הזאת הייתה נתפסת כחריגה, חוצה גבולות, מעליבה, ובעיקר פרימיטיבית. אבל זה לא המצב. זה בדיוק כמו לצחוק על אשכנזים ומרוקאים (וסתם כי אני חייבת להוסיף – הגזענות של היום היא בכלל גזענות נגד אתיופים, ערבים ועולים חדשים, ולא כלפי אנשים שחיים כאן כבר 30 שנה, זה פאסה, צאו מזה י'פרידמנים מתים), על המבטא של ליברמן, ועל הטיפשות של דנה מהמפרץ. ההומואים הם חלק מההווי הישראלי, וככאלה, זכותנו להסתלבט עליהם (והכול ברוח טובה, ורודה ומתלבשת הכי בסטייל, סבבה?).