פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   בתנ"ך היה יותר שמח

   חמי בן אדרי נפרד מהחגים עם חגיגות אלטרנטיביות – למה לשבת בסוכה כשאפשר להקריב בתולות?

   תקופות חגים הן תמיד תקופות מבלבלות, מדפרסות ועם זאת נושאות עמן ברכה קדושה מאין כמותה, ברכה מהוללת ומזוקנת, שבמקרה גם שכחה לגלח בתי שחי – שמה בישראל הוא "בטלה אין סופית". אחרי הכול, מותר לנו. אנחנו בגיל הפכפך, בלוטות החרחורת הדו צפלצתית שלנו מתפתחות, צומחות לנו שיערות בלתי מוגדרות באזורים בלתי מוגדרים בגוף כמו למשל המאחורה של האוזן או המסדרון שבין הנחיריים, הראש שלנו טרוד במחשבות בנושאים גורליים וכבדים מנשוא, כמו למשל תספורות וגינליות ותצורתם המלאה של שדיה של בר רפאלי כאשר היא שוכבת בתנוחת עובר. אין תקופה טובה יותר להתבטל מאשר התקופה הנ"ל, אז תפסיקו לעשות את הדברים האהובים עליכם כמו לעבוד, ללמוד מתמטיקה, לעזור לאמכם הגיבנת עם הכלים או לזיין את הבת הקטינה של השכנה ותכנסו לשגרת היום המתאימה לתקופה. תתבטלו כאילו הייתם בני 102, ושרדתם שלוש מלחמות עולם ושתי מלחמות חזית. מה, להם מגיע ולנו לא?

   תכירו סוכה חדשה – סוכת המציל

   למה לשבת בסוכה, לאכול בסוכה ולהתיישב בטעות על אתרוג כשאפשר לעשות דבר מועיל הרבה יותר, והוא לרבוץ מול סוכת המציל ולחפש מדוזות מעוכות שנמשו אל החוף או תיירות אבודות ובוכיות בחוטיני. אל תגידו לי "קר, קר" כי אני אקרא לכם נמושות ואתקע לכם לולב בתחת. הקיץ אמנם נגמר אבל זה לא אומר שעונת הרחצה נגמרה ושהגיע הזמן להתלבש, או משהו כזה. צריך להיפרד מהקיץ באופן רשמי, אחרת הוא עלול להיעלב. את סוכות מבלים ליד סוכת המציל. באתרוג שלכם תטפלו אחר כך. או אפילו כבר בחוף, אם זה הקטע שלכם ואתם לא ספצים בדחיית סיפוקים, לי זה לא ממש עושה את זה.

   תכירו ארבעה מינים חדשים

   ויותר ממשפט זה לא אגיד דבר, נראה לי שכולנו חכמים ובוגרים מספיק בכדי להבין את כוונותיי האיומות. אני את הערבה שלי קיבלתי. לא, לא מדובר במחלת מין. זאת אומרת, זה היה קרוב, אבל בסוף הכל הסתדר.

   הזדהות אלטרנטיבית עם היהודים שישבו בסוכה ובכו במדבר

   מי אמר שאי אפשר להזדהות עם ע?ם ישראל בדרכים שלא כוללות ישיבה בתוך סוכה, הצטופפות תחת ענפי דקל שיכולים להוציא עין ובילוי בנעימים עם כל המשפחה כאשר היורה גורם לכם לדלקת קרום המוח ואתם עושים דבר ממש מטומטם בלי שאפילו שמתם לב. אתם בעצם יושבים מתחת לכמה ענפים, וחושבים שזו חוויה רוחנית. מי כאן האידיוט עכשיו, הא? למה שלא – במקום לנקוט בצעדים מטופשים – נזדהה עם היהודים בדרכים אחרות ופשוט נצא לאכול חומוס (אז מה אם זה של הערבים! די להיות קטנוניים!), נדפוק לאנשים אבנים בראש, נקריב קורבנות לה' (עדיף שהקורבנות האלה יהיו בתולות, ורצוי שאסתטיות, לפחות באופן מינימלי) ונדחוף לאנשים יתדות לרכה. עשו כל כך הרבה דברים מגניבים בתקופת התנ"ך, למה רק את המנהגים המבאסים אנחנו חייבים לאמץ?