פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   כמעט מפורסמות

   נעם ניזרד לא מאמינה לפרסומות. והפעם – כל הפרחות מעצבנות בסוף. אפילו זאת של מנגו


   הבחורות שמככבות בפרסומת החדשה של 'מנגו' סובלות ממבטא לטיני שוטף, נטייה לכסיסת ציפורניים, ובעיות שמטרידות את מנוחתן בלילות ועושות להן טיקים בעין שמאל בימים. "אני בלחץ! אני בהיסטריה! אני לוקחת כדורים כבר חודשיים!", הן ממלמלות במהירות שכמו מבקשת להעיף להן סטירת רגיעה. אבל, רגע לפני שאתם ממהרים להפנות אותן לפסיכולוג לענייני "חבר שלי זרק אותי, מה לא בסדר בי?", רשת הבגדים מראה להן ולנו את הפיתרון לבעיות שלהן – פשוט תקני את התיק המעלף הזה, כי שופינג איז תרפי. יאיי! כל בעיותיי בחיים נפתרו בזה הרגע. עזבו לחתוך ורידים, יצאתי לגהץ את האשראי של דאדי.

   זה כאילו לייק הכי לא קול להיות פרחה, דה

   אני מודה ומתוודה, למרות שאני נוהגת לחשוב על עצמי כעל בחורה אינטליגנטית שחבל, גם אני, בדיוק כמו בפרסומת, נהנית לפעמים להתנהג בשטחיות טיפשית ולא מזיקה. אחרי הכל, עם כל הכבוד לנושאים ברומו של עולם, יש רגעים בהם הקולקציה החדשה של קסטרו נראית הרבה יותר מרתקת מדיונים על אמנות פוסט מודרנית רבת משמעות. ורגע לפני שתגיבו "איזה מטומטמת ושטחית את! וואלה תפטרו אותה!!!11אחדאחדאחד", אתם חייבים להודות שגם אתם לא יושבים כל היום ומנסים לפתור (או לתפור. חה) את בעיית החור באוזון, כי אין מה לעשות, שטחיות וכיף חיים זה עניין שנוגע לכולנו, וטוב שכך. אבל, הפרסומת הנ"ל לוקחת את הפרחיות צעד אחד קדימה, וזה לייק סו נוט קול.

   אמא, זה אומר שגם אני בעצם פקצה?

   הפרסומת הזאת היא תמצית תרבות הפרחות בעולם הזה. זאת פרסומת שעושה חשק לצעוק "שיואו" גדול באוויר ומיד אחר כך לצאת לכיכר המדינה, לשתות אייס קפה ארומה ולמדוד חולצות עם נצנצים. יודעים מה? זה אפילו לא נורא כל כך, לרמוז שכל בחורה על הפלנטה הזאת היא בעצם פקצה מתלהבת שכל תשוקתה לחיים מסתכמת בבגדים ואקססוריז. הבעיה היא כזאת – הפרסומת הזאת, בדיוק כמו כל פרחה שאי פעם יצא לי לחלוק איתה מושב באוטובוס, הופכת להיות די מעצבנת בפעם השלישית שנתקלים בה, וזאת כבר בעיה די רצינית.