פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   תביא חצי מנה

   קבלו עוד הברקה ממשרד החינוך – שיטת המנות. תמיר זוהר יודע שבשביל המורים כולנו שווים. לתחת

   אח, איזה גוף נהדר זה משרד החינוך. הוא ממש "הקומדי סטור" של הכנסת. משעמם לכם? רוצים לשבור את השגרה עם איזה מופע הומור שיפיל אתכם? אל חשש. תנו למשרד החינוך כמה ימים והוא כבר יעשה משהו ממש, אבל ממש קורע. אחרי שלל בדיחות כמו השביתה, צמצום החופש הגדול ומסירת תשובות הבגרויות באיחור של חודשיים, מגיעה הברקת השנה – שיטת המנות.

   אוי, אילו צחוקים, איזה הומור משובח. למי שלא מכיר את הבדיחה, מדובר בשיטה שעל פיה יחושב הציון שלכם על סמך היעדרויות. לצורך העניין, אם בשבוע מתקיימים שני שיעורי אזרחות והברזתם מאחד, כבר הלכה חצי מנת אזרחות. הברזתם משני השיעורים? יורדות לכם בכיף שלכם חמש נקודות או אפילו יותר.

   לא שמים עלינו זין

   מאז שנחשפתי לשיטה זו, אני יושב מדי יום בכיתה וחושב לעצמי, איך לא חשבו על זה עד עכשיו?! זו היתה פשוט הברקה לקחת מסומם שהיה זרוק ברחוב ולבקש ממנו שימצא פיתרון לבעיית ההברזות. זה גאוני. ועוד להיעזר בו בבחירת השם לשיטה – שיטת המנות. היו נותנים לו עוד חמש דקות לחשוב והוא היה קורא לזה שיטת ה"אני רואה דולפין ירוק ליד הדלת" או שיטת ה"אני יכול להפסיק מתי שבא לי".

   אבל אתם יודעים מה הפאנץ' בבדיחה? הפאנץ' הוא שמשרד החינוך לא שם עליכם זין. שיטה המתייחסת לכל תלמיד ותלמידה כאילו היו רובוטים נטולי בעיות או אישיות והופכת כל אחד ואחת מכם למספר בתוכנת ההברזות המחורבנת. לאף אחד לא אכפת אם שכבתם במיטה עם כאבי ראש, או שכבתם בים ליד איזו כוסית עם כאבי ביצים. כי ככה עובדת שיטת המנות – כל התלמידים חארות. לא הגעתם משמע הברזתם, ועד שלא תביאו פתק ממנתח לב בכיר אתם לא מזיזים לאף אחד.

   אנחנו אנושיים. בתי הספר לא

   זה לא מפריע למורים שלכם להוריד לכם אחוזים ניכרים מהציון ואף לא להגיש אתכם לבגרות במקצוע מסוים רק בגלל שהייתם חולים. זה באמת לא מעניין אם אתם החנון של הכיתה שמגיע תמיד חצי שעה לפני או הערס שאת הבגרויות שלו מעביר במחששה. אתם וודאי שואלים את עצמכם מה קורה במצבים בהם סתם כואב לכם הראש כמה ימים, הרי שלא תרוצו מיד לבית החולים בכדי לקבל אישור. נחשו מה? גם זה לא מעניין את בית הספר שלכם. בשיטת המנות כולנו שווים. לתחת.

   אז עזבו אתכם שטויות, פשוט תגידו שהברזתם וזהו. להיות חולים זה טבעי ואנושי, בתי הספר שלנו ומי שאחראי עליהם כנראה לא.