פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   עכשיו נזכרתם?

   שמעתם ששוב הולכים לשנות את כל עניין הבגרויות? לחיים אברהם נמאס שבמשרד החינוך מזיינים לו את השכל

   מתוך תחושה שאנחנו מבזבזים את ימינו בבית הספר ברדיפה אחר ציונים, ורגע לפני שאנחנו נכנסים לשביתה נוספת – משרד החינוך הודיע על כוונתו לשנות את מתכונת בחינות הבגרות. מועדי החורף ומועדי ב' יבוטלו, ובמקומם יהיה מועד מיוחד באוגוסט לאלו שנכשלו בבגרויות. הבגרויות יתחילו בסוף יוני, מספר הבגרויות בכיתות י' ו-י"א יצומצמו והשטיק הגדול מכולם – מחזור הגיוס בקיץ ידחה כדי לאפשר לתלמידים להיבחן.

   נכון שכיף לחשוב שכל השנים האלו שאתם לומדים ומתאמצים בוזבזו לריק, ושבכלל מלמדים אתכם בצורה שלא מוציאה מכם את המיטב? בטח שכיף. אבל הכי כיף זה לקרוא תגובות, כמו תגובתה של מנכ"לית משרד החינוך, שאמרה "מטרת השינויים להחזיר את החינוך לבית הספר, ולהוריד את אימת הבחינות האין סופית. השינויים יביאו לחיסכון גדול של ימי לימוד, המתבזבזים כיום על הכנת התלמידים לבחינות ועל ימי הבחינה עצמם".

   הצעת הייעול הכי טובה – במקום פטל תביאו לנו בבגרות קולה!

   בוא נכניס דברים לפרופורציה – אימת הבחינות לא תיעלם. במשך כל חיינו מפמפמים לנו שבשביל להיות מוצלחים צריך באמת להצליח, שזה אומר להשיג את הציונים הכי טובים, להיות מעולים בספורט, לשמור על פיגורה ושיניים בוהקות מלובן ולהתהדר בבת זוג מעלפת ושזופה. אז לא, אנחנו לא נירגע מ"אימת הבחינות", לא משנה מה תעשו. וחיסכון ימים "מבוזבזים", על הכנת תלמידים לבחינות הבגרות – עם כל הכבוד, אנחנו מצפים שיכינו אותנו לבחינות, זאת כל הפואנטה. חבל שמשרד החינוך מסתכל על ההכנה הזאת בתור בזבוז ימים.

   יאללה, הבנו, לא משלמים לכם מספיק. גם לנו לא

   כבר הבנו שמורים משתכרים פחות מקבצנים בקרנות הרחוב, ובאמת שזה מפריע לכולנו במשך חמש עד עשר דקות בשבוע, אבל בבקשה מכם אל תתרצו את השינויים הקפקאיים של בחינות הבגרות בערכיות והתחשבות בתלמידים, כי זה ממש לא יקרה. אנחנו נסבול מהשינויים האלו, והם לא יהיו טובים יותר או פחות מקודמיהם, רק שונים. אם אתם רוצים לעשות שינוי אמיתי למען התלמידים, תשימו פרגולה במחששות.