פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שירי לי כנרת

   סלקום ווליום שוב בדרך להרים את הכנרת, וזה הזמן להכיר קצת יותר מקרוב את מי שאתם הולכים לראות

   שנייה לפני סלקום ווליום, פסטיבל מוזיקה ענק ומשמח (כי ליבי יהיה שם! אבל גם בלי קשר), בדקנו מה קורה עם האמנים הצעירים (יחסית, יחסית) שיופיעו בו. את הדג נחש, עברי לידר ואביב גפן אתם כבר מכירים, והנה ההזדמנות שלכם לשמוע קצת גם על כמה פחות מפורסמים. אז עד ל-26 באוגוסט ולשלושת ימי המוזיקה שירימו את הכנרת, הגיע הזמן לבדוק כמה מרגש את ארי גורלי, איילה אינגדשט, מלכה באיה ודפנה והעוגיות להופיע מול 40,000 איש, וגם לדעת את מי הם הכי היו רוצים לראות על הבמה.

   ארי גורלי

   טוב, את ארי גורלי כ-ו-ל-ם מכירים בזכות הלהיט "הכל דבש". "לא חשבתי ש'הכל דבש' יגיע למימדים כאלה", הוא מספר. "ההופעה שלי בווליום כנרת זה אירוע מאד מרגש, שתהיה בו חשיפה גדולה גם לקהל צעיר. ההופעה עצמה תהיה הופעת זריחה שזה מאד מרגש, ובכלל הופעה זה הדבר הכי מדהים שיש ברמה המוזיקלית, ואני מאושר עם האנשים שאיתי על הבמה. התכניות לעתיד הן הרבה מוזיקה, עשייה אישית, התרגשויות והרבה ריגוש. בווליום כנרת אני מצפה לראות המון הופעות – את הדג נחש שהם חברים מעולים שלי, את עילי בוטנר שניגן איתי פעם, ואת איילה אינגדשט שפגשתי לא מזמן".

   איילה אינגדשט

   איילה אינגדשט היא זמרת מהעדה האתיופית, שהתחילה לשיר בגיל 14, וגם האחיות שלה המשיכו בדרכה. היא מוכרת לנו בתור האחראית על הלהיטים "אהבנו" ו"ממהרת", והיתה זמרת הליווי של מוקי (שב"ק ס), יחד עם אחותה מרי. "כשהייתי צעירה", היא אומרת, "היתה סוג של הרמת גבה בעדה. זה לא קשור לדת אלא לדאגה. אבל היום, עשר שנים אחרי, עברנו את השלב הזה, הם התרגלו והבינו שאני רצינית בעניין וכולם תומכים ומקבלים. בקשר לפסטיבל – הייתי רוצה לראות את היהודים ואת עברי לידר".

   מלכה באיה

   להקת מלכה באיה זכתה בתחרות "השירים של ישראל" עם השיר "אם את בעניין". "הזכייה נתנה לנו להבין שאנחנו רוצים לעשות תקליטים ולהוציא אותם", הם אומרים. "כדי שהעשייה תהיה יותר רצינית, היינו צריכים למצוא מפיק מוזיקלי ולמצוא את הדרך שלנו". מלכה באיה עוסקים לא מעט בגלישה וזה ניכר לא רק באורח החיים שלהם, אלא גם בשירים. הלהקה הוציאה דיסק עם חברת "בילבונג", ואפשר למצוא את הדיסק שלהם בחנויות. "בשנה שעברה היתה לנו הופעה מוצלחת בסלקום ווליום, ואנחנו שמחים לחזור ולהופיע".

   דפנה והעוגיות

   דפנה והעוגיות מופיעים הרבה יותר משהם נמצאים ברדיו, ככה שאם אתם לא מסוג ההולכים להופעות, זה הזמן לפגוש אותם. "הופענו בשנה שעברה בווליום כנרת והיה כיף, זה חושף אותנו לאנשים שלא היו רואים אותנו אחרת", הם מספרים. "אנחנו אוהבים להופיע מול כל אחד כך שאין הבדל אמיתי. מרגש להיות בפסטיבל בישראל שהוא כל כך גדול. כרגע אנחנו מקליטים אלבום, התכניות לעתיד הן לצלם את העטיפה ולשחרר את הדיסק לחניות ולכל מורידי האמיול למיניהם".