פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   אתם צמים?

   אנחנו יודעים שאף אחד לא באמת צם בתשעה באב (שזה היום, אגב), אז אילה נותנת לכם 5 סיבות טובות להתענות

   לרובנו בדרך כלל אין מושג בכלל מה התאריך העברי, אלא אם כן יש איזה אירוע מיוחד. היום, לדוגמא, זה תשעה באב. יש מנהג לצום בתשעה באב על שני בתי המקדש שנחרבו פחות או יותר (מי סופר?) לפני כאלפיים שנה. הבעיה היא שהצום הזה נראה לנו רחוק מאיתנו אלפי שנות אור. אז קבלו חמש סיבות למה בישראל של 2008 צריך לצום בתשעה באב. מהקל לכבד (כמו בארוחה שאחרי הצום – תמיד מתחילים עם תה ואחר כך דופקים אוכל).

   תכניות ריאליטי

   תכניות הריאליטי שהשתלטו לנו על החיים ותפסו את מקומן של סדרות האיכות. לא אכפת לנו אם ההפקה התערבה בזה או לא. כמה שזה יותר שפל, חושפני ורדוד, ככה אנחנו צופים בזה יותר ואחוזי הרייטינג עולים. אז למה לצום? כדי שלפחות ישנו את הקונספט ויפסיקו לסגור אנשים בתוך וילה, אי בודד וכו'. שווה להתענות בשביל לקבל יותר.

   תכנית הלימודים

   נמאס לנו ממורים שלא יודעים ללמד, משיטות לימוד דפוקות, ומציוני מגן נמוכים. סיבה מספיק טובה לצום עבורה כל השנה, כדי שאולי מישהו יבין שמשהו במערכת החינוך דפוק!!! רמז: וזה לא אנחנו!

   מס הכנסה

   אנחנו מתקרבים לגיל 18. לטוב ולרע מתחילים להרגיש כמו מבוגרים, וחלק מזה, למרבה הצער, זה לשלם מס הכנסה למדינה. אף פעם לא הבנתי למה אנחנו משלמים גם מס הכנסה, גם מיסים, וגם מע"מ. מה הם רוצים מהכמה שקלים שאנחנו עובדים עבורם כל כך קשה???

   גלעד שליט

   אנחנו סופרים כבר יותר מדי זמן – בינתיים החבר'ה שלו מהחידה השתחררו, החזירו את אלדד ואהוד. רק גלעד שליט חסר לנו כדי לסגור סופית עם סיוט אולמרט ומלחמת הלבנון השנייה. הגיע הזמן שיחזור הביתה! וכן! כולנו צריכים לצום בשביל זה.

   דיכאון כמחלת המאה

   מחקרים מוכיחים שדיכאון זאת מחלת המאה (כן, כן, זה שאת לא יוצאת מהבית במשך שבוע זה אחד הסימנים לדיכאון). הדבר הכי גרוע שקרה לנו זה שאנחנו לא מאושרים! לא יודעת מה אתכם אבל בשביל להיות מאושרת באמת במשך כל החיים שווה לצום לפחות יום אחד בשנה, לא?!