פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   השקרניקים

   זה לא שלא ראינו את "הפוליגרף" עד הסוף, אבל גל קדמי חשה שלגמרי חצו שם קווים אדומים. בואו לענות לה במקלט הציבורי

   יותר משבועיים שאנחנו מקבלים הזרקת פרסומות נמרצת לקראת התוכנית החדשה "הפוליגרף", שעלתה אתמול בערוץ 2. כאומה שאימצה את תרבות הריאלטי אל חיקה, ובמדינה בה כולם דוחפים את האף לכל עניין שהוא ממש לא שלהם, ציפיתי שיהיו רבים שישתוקקו לדעת האם אלמוני כלשהו בגד באשתו השנייה עם אשתו הראשונה תוך לגימת יין אדום.
   .

   כמו להיות בריב של משפחה אחרת

   גם אני רציתי לראות את רצח האופי המצולם. והאמת? הרגשתי לא בנוח. קצת כמו לשבת בסלון של משפחה לא מוכרת באמצע ריב סוער.

   התוכנית עברה כל גבול בנוגע לשמירת מסך הפרטיות של אדם עם עצמו. אז נכון – המשתתפים בתוכניות מודעים להכל, ואפילו השאלות נשאלות מראש. אבל איפה עובר הגבול בין המקום שבו נגמרת האחריות העצמית ומתחילה האחריות של התוכנית עצמה?

   הייתם רוצים לגלות שאבא שלכם עושה חילופי זוגות?

   רשת משווקת את התוכנית כריאלטי לכל הדעות, ואני חושבת שיש בעניין טיפה יותר. מדובר בפגיעה חמורה מאוד בצנעת הפרט ושבירת כמה סטנדרטים רופפים של מוסר אנושי. בני המשפחה והקרובים הנאלצים לצפות באביהם / בן זוגם לחיים / ווטאבר מתוודה שבתכלס שיקר ובגד ועוד כמה דברים שיש סיבה שלא מדברים עליהם בשולחנות שישי ברחבי ישראל, וחלק מהדברים שעדיף ולא היו נאמרים כלל.
   .

   כמה נמוך מותר לרדת בשביל רייטינג

   אני אישית זזתי בכיסא בחוסר נוחות משווע כשנשאלה שאלה שעוסקת בהשתתפות במסיבת חילופי זוגות. גם הבחירה בגדי סוקניק בתור המנחה הפתיעה אותי – איש חדשות בדימוס ודמות שעד עכשיו נחרטה כממלכתית משהו, נבעטה לתוך משבצת חטטנית וזולה בהרבה מאיך שהורגלתי לראות אותו פעם כל ערב בשמונה. מדהים מה ששעה אחת יכולה לעשות לבנאדם.

   בסוף התוכנית באמת מצאתי את עצמי תוהה עד כמה עמוק אנחנו צריכים לנבור בחייהם של אחרים. וגם, למה לתוכנית כזו יש במה בטלוויזיה של ימינו? נוח לברוח לתבנית הריאלטי המוכרת ולאולפן הכמעט משוכפל פעם אחר פעם, אבל כמה אישי זה כבר אישי מידי? התוכניות הזו בהחלט חצתה כמה גבולות.

   ומה אתם חושבים?

   מסכימים או חשים שזה לגיטימי לגמרי? ותכלס, נשארתם לראות עד הסוף, נכון? בקיצור, מה דעתכם על "הפוליגרף"? יש פה כפתור תגובות למטה והוא בדכאון אם לא לוחצים עליו