פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   666

   איזה לחץ – במקום ערסים שמנים עם שיער רע יש בכוכב נולד מתמודדים מוכשרים שמאי אשכרה מצליחה לחבב

   לפני שאחלוק עמכם, עם ישראל החטוב, את מחשבותיי ודעותיי בנוגע לעונה, יש לי וידוי משמעותי וכבד, אשר בוודאי יזעזע אתכם כל כך שאחריו תרצו לנעול את עצמכם בארון המצעים לנצח. אך אתוודה בכל מקרה כי משלמים לי, ואתם תאלצו לבכות מעט אך לבסוף לגבור על היצר. חששותיי הפנו לי עורף, פחדיי הפנו לי גב ואילו דעתי הנרגזת כלפי מסחור אמנות בכל מסגרת של "נולד" (כוכב, לשיר, לרקוד, לשחק, להיות זונת צמרת, להקים חוות אנטילופות) הפנתה לי את השדיים העצומים שלה. קרה מקרה חשוד ביותר ומצאתי עצמי מחבבת יותר משני מתמודדים שעתידם להיות בנבחרת. יתרה מזאת, אני מחבבת אפילו חמישה. יתרה מזאת, מצב החיבוב שלי גבוה כל כך, ואני מחבבת אפילו כמעט את כולם. זה כנראה סימן רע.

   מחדירים תקווה ללב ולישבן

   הפורמט עדיין מגעיל, מדובר ב-15 דקות לא נעימות במיוחד של תהילה, שוק הבשר עדיין פועל ולעשות קאברים זה לא באמת להיות מוזיקאי – אבל המתמודדים הפעם הצליחו להחדיר נרות קטנטנים של תקווה אל תוך הנפש שלי, המוח שלי, הלב שלי, הישבן שלי, יצר ההתנגדות שלי או מה שזה לא יהיה שמסתתר אי שם במערות הסינוסים שלי וזועף בזעם. האם יתכן שהעונה תעבור עלי בשלום, ללא שום התמוטטויות עצבים ובכי רב? האם יתכן שהטעם שלי מתדרדר כל כך, שאני מוצאת נחמה בערוץ 2? אינני יודעת. אינני יודעת כלל. חוסר ודאות איום ונורא מציף אותי. אני כן יודעת, לצערי, שאני אוהבת מאד את רובם, כמעט את כולם. זה כנראה סימן רע.

   אז לא יהיו יחסי מין עם הכלב?

   בעודי שוכבת על הספה בתנוחת כרבול וממתנת את תחושותיי האובדניות, החלטתי רשמית שאם אביב משולם המושי מושלם לא עובר לנבחרת אני רשמית מנפצת את הטלוויזיה ומקיימת יחסי מין עם הכלב שלי, ויקטור. כמו כן החלטתי רשמית שאם בן צוק לא יעבור אני קרוב לוודאי אעשה אחד מהדברים הנ"ל. כך גם עם בת חן חקיה, עדי אבישי, מתן קאופמן ושגיא טרבלסי. לא מצאתי בין המתמודדים אף חובב מושבע של שלומי סרנגה, אף מעריצה שרופה של נינט, אף אחת שטוענת שהיא נשמעת כמו ריטה אחרי סנדוויץ' בולגרית ואף אחד שחושב שהוא זוהר ארגוב כשלמעשה הוא ערס שמן עם תסרוקת מאפרה שתחביבו העיקרי הוא לשיר בחתונות של חירשים שלא היה להם לב להתנגד. בהחלט, מדובר בתופעה מעניינת, ועם זאת מחרידה. כולם טובים ומוכשרים. את כולם הייתי מכניסה אל כתלי ביתי, בלי שמץ של חשש לחיי, למוניטין שלי או למכשירי האלקטרוניקה. זה כנראה סימן רע.

   רק לא עוד שמנמונת מקריית גת!

   אז עד שהכיעור והסבל האמיתי יגיע (תמיד מזייפים בשידור חי! תמיד יש מישהו שנופל ושובר את המפרקת! תמיד יש את הקורבן האפנתי שנאלץ ללבוש תרנגולת מרוטה על הראש כי לסטייליסטית היה יום רע! חה חה חה!) אאלץ לשבת בבית, לחייך בעל כורחי ולאהוב את המתמודדים בלב שלם. כישרון לא חסר אך האם ב"כוכב נולד" ניתן למצוא תשוקה, אמת, אהבה, אמנות? אין לדעת. רק שלא יהיו שם עוד שמנמונת מקרית גת עם גבות בעובי קו האופק, כוכב רוק צעצוע שמצהיר הצהרות ואז מתקפל כמו גמד גינה מבוהל וקאובוי תימני שאוהב ללבוש וסטים. יהיה טוב? יהיה רע? יהיה ממש ממש מזוויע? כנראה. אך בינתיים, באופן ממש בלתי צפוי ואפילו מפתיע עד דמעות והשפרצות, אני אופטימית. זה כנראה, בלי שום ספק, סימן רע.