פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   כן המפקד?

   אילה יונייב קיבלה צו ראשון, והיא ממש לא יודעת מה לעשות עם זה. שירות לאומי או גיוס? איפה תתרום יותר? עזרו לה להחליט

   סוף סוף קיבלתי צו ראשון, דבר שאני מחכה לו כבר מתחילת השנה. תמיד הייתי בטוחה שאיך שאני אקבל אותו אני אדע בדיוק מה לעשות, דבר שלאכזבתי הגדולה לא קרה. ההתלבטות שלי היא לא האם להתגייס לצה"ל או לא, אלא איפה באמת אעשה את השירות הכי משמעותי שלי. ולא בטוח שזה בתוך המסגרת של צה"ל. בהזדמנות זו חשוב לי לציין שהרבה פעמים דווקא חבר'ה שלא מתגייסים לצה"ל ומשרתים במסגרות אחרות (כמו שירות לאומי וכו') תורמים לפעמים אפילו יותר מבמקרה שהיו מתגייסים. אני מאמינה שצריך לתרום כמה שיותר, אבל למרות הנאום מזיל הדמעות שלי על ציונות (יש קישור פה למטה) אומר בגלוי שגם לי בסתר לבי עולות מחשבות כמו "למה אני צריכה לבזבז שנתיים מהחיים שלי" וכו', דבר שכולנו עוברים (או שלא?), וגם אני עברתי.

   מכינה או ש"ש?

   הכל מתחיל בשאלה מאד גדולה אם לעשות ש"ש או מכינה לפני צבא? ש"ש זה שנת שירות (למי שלא יודע). שנה שלמה בה מתנדבים למען הקהילה, הכל מני תחומים, בעיירות פיתוח, שכונות מצוקה או פנימיות וכו'. זאת שנה שלמה של התמודדות עם מחויבות ואחריות ובדרך כלל רחוק מהבית. שנת שרות זה דבר מבורך במידה ואתה בנאדם אחראי (מה שאני לא כל כך) עם רצון לעזור. מכינה קדם צבאית לעומת זאת, זה נושא ששנוי במחלוקת. יש הטוענים שהולכים לשם כדי ללמוד להיות עצמאיים ואחרים טוענים שזה שנה של כיף עם לימוד למטרת לימוד. עובדים ולומדים. האמת שלא כל כך הבנתי אם זה יעיל או לא (מי שהתנסה ויש לו מה לספר על כך- מוזמן לטקבק!).

   השלב המכריע

   ועכשיו אחת ההשאלות הקשות ביותר עבורי ועבור עוד רבות (ואולי רבים) אחרים - שירות לאומי או צה"ל? זו החלטה שקשה לחזור ממנה, זה שלב מאד מכריע האם הולכים לרבנות להצהיר (או מקבלים פטור) או מתייצבים בצו הראשון. כמובן שיש תפקידים משמעותיים לבנות, אבל שמעתי מהרבה שזה יכול להסתכם בעבודת מזכירות נוראית ואני בטוחה שבשירות לאומי אוכל לתרום יותר (זאת אומרת, אני לא בטוחה – אחרת לא הייתי משתפת אתכם בלבטים).

   אני עדיין מבולבלת וטרם החלטתי, אז אני שואלת אתכם ואת עצמי, מה לעשות?!