פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   עוף זה ציפור ודן מנו זה חיה

   לאריאל כץ יש כמה דברים להגיד לדן מנו, זה שאתמול גילינו שהוא אפילו יותר רע ממה שהוא נראה. יהי זכרה של קוריצה ברוך

   זה שדן מנו הוא טיפוס שפל ומלא בעצמו – זה כבר לא חדש. זה שהוא חש עצמו מלך העולם ומנצל את זה שבטלוויזיה לא רואים כמה גופו בעצם צנום ולא אטרקטיבי – מילא. זה שהוא מבלף, משקר, מאכיל את כולם לוקשים כי הוא "הגיע כדי לנצח" – גם מילא. זה שהכיעור הפנימי שלו, אופיו הדוחה והגועלי מאפשרים לו לשחוט בעצמו תרנגולת במקום לאפשר לה לחיות ב-24 שעות האחרונות שגם ככה נותרו לו לבלות שם – גם את זה אפשר להבין כשמדובר בדן, אבל זה שערוץ 10 נותנים לזה לקרות – זה כבר מראה שהם אפילו יותר דוחים מהמתמודד הכי דוחה שלהם.

   "זה הדבר הנכון לעשות – אנחנו מתים פה מרעב, זה הלילה האחרון" מתבכיין דן. ואני תוהה - מתים מרעב? איך מתים מרעב? מתים מרעב כמו שמרינה ונעמה עושות קו ביקיני עם צדפות? אף אחד לא היה מת מרעב ביממה האחרונה שנותרה לכם על האי, אף אחד בהפקה לא היה נותן לך, דני היקר, פייבוריט מהפרק הראשון, למות מרעב וגם לא לשמוע את בטנך הצנומה והאגואיסטית מקרקרת. אבל ההפקה כן תצלם רצח של חיה וכן תשדר אותו. כי כולה תרנגולת, מה זה כבר תרנגולת לעומת דן ממשפחת מנו, עו"ד?

   למי למי יש יותר גדול

   לא צריך להיות צמחוני כדי להזדעזע מבחירתו התמוהה של מנו לחשוב שהתרנגולת תשמח להקריב את חייה על מזבח "הארוחה החגיגית" שלו, בזמן שאם היו מעבירים בלעדיה את הארוחה האחרונה אולי גם היום היא עדיין היתה מקרקרת באיים הקאריביים. יש הבדל בין לאכול עוף לבין להרוג אותו במו ידיך, לא ברור באיזה סרט חי אדון מנו, אבל בפעם האחרונה שבדקו הוא לא סבל מהתייבשות ולבו עדיין תפקד – הוא יכול היה לשרוד גם בלי הפולקע של קוריצה.

   אבל הישרדות זו בכלל לא השאלה שמעסיקה את דן. אותו יותר מעניינות הפגנת כוחניות, חוסר חמלה ורשעות – ובזה שיתוף הפעולה שלו עם ערוץ 10 הוליד מתכון מנצח לעוף במדורה. מנו יקירי, דארווין אכן אמר שהחזק שורד, ואין כמו אנשים קטנים כמוך כדי להוכיח שאכן להיות חכם על חלשים זה פטנט רשום שתמיד מצליח.

   ומילה קטנה לסיום: דן מצטדק ואומר שלהרוג את הנחש היה הרבה יותר קשה מלהרוג את התרנגולת. נו בטח, כל אחד והחיה שהוא הכי מזדהה איתה.