פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   מלחמת היתושה

   נכון שבלילות האחרונים אתם מתקשים לישון ומחכים שמישהו יסביר לכם איך מתמודדים עם היתושים? אז תמיר זוהר מביא לכם אוסף של טיפים שיעזרו לכם לצאת למלחמה נגד היצור הכי מעצבן בעולם

   לכל עונה יש את הרגע המיוחד שבו ניתן להבחין שהעונה כבר כאן. בחורף זה הקרמבו, באביב אילו השירים שנטחנים בכל מקום, ובקיץ זאת הזיעה בכל חלק אינטימי בגוף והיתושים שעברו לגור איתנו. אגב, בסתיו אין כלום, אך נעזוב רגע את העונה המקופחת ונחזור לקיץ. הקיץ, כאמור כבר פה וכל מי שאומר לכם "לא, לא אנחנו באביב" כנראה לא נעקץ מספיק פעמים כדי להבין שהעונה המסריחה כבר פה ממזמן.

   את בעיות הזיעה לא אוכל לעזור לכם לפתור, גם לא את בעיית החום הכבד או את הבעיה במסנג'ר שפתאום, משום מקום, הוא מחליט להתנתק. אממ.. כן. הנה מדריך התמודדות עם היתושים, היצורים שמוצצים את דמינו:

   הם לא בני אדם

   השלב הראשון הוא דווקא שלב פסיכולוגי. בשלב הזה, אתם צריכים להפנים עם עצמכם שהיתושים הם לא בני אדם. אמנם הם רק עוקצים אותנו, אבל זה הרי לא נגמר בגירוד קטן, אלא מתבטא בחוסר שינה, עצבים וכתמי דם. אז תזכרו שאין להם רגשות ואם תהרגו אותם אף בית משפט ליתושים לא יאשים אתכם ברצח עם. אפשר לרסס חופשי.

   לא לרסס

   כן, אני יודע שכתבתי ש"אפשר לרסס חופשי", בדיוק לפני חצי שורה. מה לעשות? אני כתב וואלה! zone, אני הרי חייב לסתור את עצמי. ההרג של היתושים צריך להיות מהיר ויעיל, אף אחד מאיתנו לא הולך לקום בשלוש בלילה ולהתחיל לרסס. מה גם שזה מסריח לא עוזר בשיט.

   לא למרוח

   שיקומו אותם חוכמולוגים, שחשבו לעצמם "טוב, אז אפשר למרוח את עצמינו", בזמן שהם קראו את הפסקה האחרונה. עכשיו שישבו בשקט. לא רבותי, למרוח את עצמינו בחומר מוזר, שמבטיח שלא יגע בנו אף יתוש בלילה, ממש לא עוזר (אלא אם נכנסים לאמבטיה של הג'יפה הזאת. חוץ מזה, קצת הגיו ן- למרוח את עצמכם? איך זה מזיז ליתושים? במקום שהם יסבלו, אתם סובלים?!

   קררו להם ת'אמא

   לכל אילו שקראו ושאלו את עצמם "נוו, אז מה כן?”, הנה: קררו את החדר. ראבק, חום איימים בחוץ! סגרו חלון, פתחו קצת את הדלת, שימו מזגן שיקפיא ותראו שהיתושים תוך שנייה עפים החוצה. הסיבה, אגב, מדעית: היתושים הלא נבונים במיוחד יהיו בטוחים שהחורף חזר. חע! מתחנו יתוש!

   קנו אביזרים מתקדמים

   הם רוצים מלחמה? הם יקבלו אותה. קנו כלי נשק מתקדמים כמו מנורה כזאת ששורפת אותם, או כל כלי זין מתוחכם אחר. השיבו אש. אל תחזירו שטחים.

   שנו בסלון

   כשאין ברירה, קחו שמיכה ולכו להתיידד עם הספה בחדר מאוורר. אם גם בסלון יש יתושים - נדפקתם.