פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   רצים לתיבה

   אילה יונייב שמעה ביקורות לא טובות על "המרוץ לזהב" אז היא רצה לראות אותו. מזל, כי גם יש לה מסקנות לחיים

   לפני שאני הולכת לראות סרט יש לי מנהג לקרוא ולבדוק מה אומרים מבקרי סרטים אחרים. את "המרוץ לזהב" עם מתיו מקונוהי וקייט הדסון, קטלו. כולם אמרו שזה ארוך מדי, משעמם מדי, ופשוט סרט שלא שווה לראות. אני כמעט בטוחה שזו הסיבה שהלכתי לראות אותו. ואכן לא טעיתי.


   .

   אז הם תפוסים?

   את השילוב המנצח של מתיו מקונוהי וקייט הדסון ראינו בקומדיה המוצלחת "איך להיפטר מבחור בעשרה ימים". ב"מרוץ לזהב" הם ללא ספק עושים זאת בשנית. כל הסרט מתבסס על טביעתה של הספינה "אורליה" בשנת 1715 יחד עם ארבעים ארגזים מלאים בזהב, תכשיטים ומיטב האוצרות של ממלכת ספרד. למרות החיפושים במהלך השנים הספינה מעולם לא נמצאה. בנג'מין פיניגן, בכינויו פין (מתיו מקונוהי) נמצא באובססיה מטורפת לגילוי האוצר ומדביק בא את אשתו, טס (קייט הדסון) שנמצאת בתהליכי השלמת הדוקטורט שלה בהיסטוריה, וללא ספק המח בחבורה.

   האובססיה סביב הזהב אף עולה לפין בחיי הנישואים שלהם. טס עובדת ביאכטה יוקרתית של מיליונר זקן וחביב (דונלד סאת'רלנד) ובצירוף מקרים מדהים מגיע פין לאותה יאכטה ושניהם מספרים למיליונר את סיפורה של ספינת "אורליה" שטבעה, ומשכנעים אותו לעזור להם למצוא את הזהב כמובן שהעסק מסתבך ועוד אנשים (חלקם מאפיונרים) שומעים את שמועת הזהב ומנסים לעשות הכל כדי למצוא אותו.

   מסקנות לחיים

   "המרוץ לזהב" הוא אחד הסרטים היותר טובים שראיתי לאחרונה גם מבחינת העלילה המרתקת וגם מבחינת השילוב המוצלח בין השחקנים הראשיים, שגרמו לי להאמין שגם אחרי שמונה שנות נישואים אהבה עדיין קיימת ופורחת. אורך הסרט הוא כ-113 דקות ובתור אחת שנוטה להשתעמם במהירות, הפעם זה לא קרה. ישבתי מרותקת לאורך כל הסרט וזה היה שווה את זה. וגם למדתי שמאוד חשוב לשחק הרבה בפלייסטיישן.