פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   בלי פוך

   לצערנו, כבר התחלנו לכתוב טור על הישרדות ועכשיו גל קדמי תקועה עם השיעמום הזה. נו, לפחות יש חתיך בתחתונים. אפשר להוריד ווליום וליהנות מהנוף

   אם בשבוע האחרון הרגשתם כאילו עולמכם התרבותי לוקה בחסר, ושאתם מוצאים את עצמכם יושבים בצד בזמן דיוני חברה כאלו או אחרים, אז זה כי אתם סוציומטים. הסיבה השנייה היא שהישרדות יצאה לפגרת פסח. אכן, ידו של אלוהים התערבה והצליחה לגרום למישהו שם למעלה להפסיק את סאגת ההגיגים האינטרוספקטיביים והמעשירים של שורדינו היקרים, אך אבוי, אין בכוחה של המימונה לעצור את שתי המופלטות של התוכנית לחגוג עם דן את שלישית הגמר. מה שהן לא יודעות, זה שאי שם באי המתים, מתקרבת אליהם לחמנייה שלוקחת את שלושתם בדוך, בסיבוב, או איך שלא תעדיפו את הנועם שלכם.

   מי מקנא, מי?

   אז בעודם יושבים, עסוקים במזמוז עצמי בלתי פוסק והערצה אחד ליכולות האסטרטגיה של משנהו, מגיע זוכה האוסקר בהנחיית תוכניות ריאליטי - גיא זוארץ, ומבשר להם שיש דבר אחד לאורך כל המשחק שהחברים על החוף לא יודעים (או: בבקשה תעמידו פנים שאתם מופתעים) - יש אי, שקוראים לו אי המתים, ואת הפרוצדורה אתם שומעים כל פרק מחדש, אז בואו נימנע למען כולנו. בדיוק ברגע הזה, כאילו אין יגאל שילון בעולם, מזנק לו הנועם, בלבוש מלא, מאחורי החבורה.

   המופלטות מקפצות עליו משהיה דבש שרק מחכה להימרח עליהן, בעוד דן חיכה לראיונות כדי לפרוק את אשר על ליבו, ובמחווה נוסטלגית משהו (או: איך אנחנו סוחבים עוד כמה דקות), ולצלילי מוזיקת לוויות, הם אומרים את דבריהם לגבי שמתמודדים שלא שרדו. זה נשמע כמו טקסטים של ספר מחזור ביסודי, רק הרבה יותר גרוע ובלי קריקטורה של המורה לתושב"ע (או: משה, מלצר, חולון, היה שלום.).

   תחמנוביץ'

   דן, במהלך אסטרטגי מתוכנן היטב (או: בהתנהגות אופיינית לכאלו שעוד רואים הופ בבוקר), מתעלם מנועם בהפגנתיות כדי לעשות... נו... משהו. (או: כלום). נעמה, שפועלת על שיטת "החזק שורד" נותנת מבטחה בנועם ומאמינה שהוא ייקח אותה ואת הטנגה אל עבר הגמר (או: גם נעמה מבינה שהתחת של נועם יותר שווה מזה של מרינה).

   במשימת החסינות (או: קח דן), השורדים נאלצו להפעיל משהו שאינו אגוזי קוקוס, אלא את יכולות ספירת המשבצות שלהם, תוך כמה מהלכים מרינה ונועם יצרו את אגף הישבנים, בו הם מתכופפים להפוך את המשבצות תוך חשיפת כמה שיותר מהצד האחורי שלהם, בעוד דן מפעיל את אלמנט ה"מה את עושה?!?!?!?" על נעמה (או "הוא תעתע בה לדעתי").

   ובשבוע הבא

   משימת חסינות מפתיעה, מרגשת, מחדשת, בה המתמודדים ימתחו את קצה גבול היכולת שלהם בקרב האולטימטיבי אל הגמר (או: 45 דק' בהן דן בונה משהו בשביל האגו וכמה הבזקים של מרינה עושה פילאטיס על איזה קרש).