פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   וואלה? וואלה!

   גם השבוע חיים אברהם מביא לנו את החדשות המעניינות, אבל עזבו את זה. תתפלאו לדעת שהוא לא פחות ממשורר

   סוף שבוע הוא הזמן שבו כולנו עוצרים,לוקחים פסק זמן, נושמים עמוק ומחדשים את האנרגיות שלנו לשבוע הבא. סתם, זה הזמן שבו נדביק את עצמנו לתקרה של המקפיא, ונקלל את הרגע שביקשנו קיץ. בין לבין אנחנו מנסים לבדוק מה קרה בכלל השבוע בשביל להישמע אינטליגנטיים בשבוע הבא. וואלה! zone נרתמת לעזרת האינטליגנציה הכושלת שלנו ומביאה סקירה קצרה של כל מה שהיה מעניין השבוע.

   החמץ עלה לו לראש

   ביום שני האחרון צעיר חרדי מבת ים נכנס לסניף של טיב טעם, והחליט להביע את מחאתו על חוק מכירת החמץ בדרך מקורית. הוא התפשט באמצע החנות וחבש גרב לאיבר מינו. כשנאסר טען בפני השופטים כי אי אפשר לשפוט אותו על התערטלות בפומבי עקב החלטת בית המשפט שחנות אינה מקום ציבורי. הדבר העיקרי שאפשר להבין ממעשיו הוא שיש לו זין עצום אם הגרב לא נפלה ממנו בזמן המעשה, ולכן לא נותר לי מלבד להתפעל.

   חמץ? שיקסה!

   אלפי חרדים התכנסו ביום שלישי, בכיכר השבת בירושלים, בכדי להפגין כנגד חוק מכירת החמץ. בניגוד לבחור מיום שני, המפגינים נשארו לבושים, אולי בשביל לשמור על צניעות וקדושת העיר. כמו כן, טרם החלה ההפגנה, מספר מפגינים גירשו עיתונאיות מהמקום בטענה שאין זה ראוי שבאירוע כזה יופיעו נשים, ככתוב: "ויאמר ה' אל בני ישראל - מקומה של האישה בארבע האמות שלפני המדיח וליד מכונת הכביסה".

   כשאולמרט בשטח

   נותנים את השטח - סוכנות הידיעות הסורית "שאם-פרס" דיווחה כי ראש הממשלה אהוד אולמרט העביר מסר לנשיא סוריה בשאר אסד, לפיו הוא מוכן לנסיגה מלאה מהגולן בתמורה לשלום עם סוריה. מאחר ומרבית מסלולי הטיול, הצימרים, החרמון ואפילו מקורות המים של מי עדן נמצאים בגולן - אני אישית חושב שלסגת משם לא יהיה הצעד הכי נבון. חיים לשלטון!

   .

   קרייזי טיוזדיי

   ביום שלישי עצרה משטרת קונגו 13 חשודים, באשמה שגנבו או צימקו את איברי המין של ארבע עשרה גברים. עד ראייה נשבע שהמאורע אמיתי לחלוטין. "ראינו אתמול את אחד הקורבנות, ומה שנשאר לו היה זעיר". ושוב, חייבים לשאול, איך הקונגולזים מגדירים זעיר – מתחת לשלושים סנטימטרים או בעל היקף קטן מעשרה – ויותר מוזר מכך, למה אנשים צופים בבולבולים של חבריהם? משהו מוזר מאוד קורה בקונגו.

   כמה חם!

   אכן עומס חום מטורף. רק ביום רביעי כ- 238 בני אדם התעלפו וכ- 38 התייבשו. השאלה האמיתית היא כמה חם היה? מספיק חם בשביל שמחבר שורות אלו יחבר גם שיר קטן עם הלחן של "הכל דבש": 'חם, כל כך חם. תסגרי ת'חלון ותפעילי מזגן. חם, כל כך חם. תסגור בעצמך, יא חתכ'ת עצלן. חם, כל כך חם. אני מזיע בגב ובטבור גם. חם, כל כך חם. בתי השחי שלי מריחים כמו סודן. חם, כל כך חם. חם, כל כך חם!'.

   עד כאן החדשות, הלוואי שההתחממות הגלובלית היא חלום רע שכולנו נתעורר ממנו.