פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   אאוץ' & אוי

   נגיד שגלית גוטמן עוברת בתור חווה, מה הקשר לבגדים? למימס יש כמה הצעות איך לפתות את אדם

   משום מה, מסתמן שהדוגמנית המובילה של ישראל היא גלית גוטמן. אני יכולה לסיים את הכתבה כבר כאן, אבל אם כבר הקלקתם ונכנסתם, כדאי שאשקיע עוד קצת. גלית גוטמן, מי שפעם היתה פלטה והיום היא ממש לא, מככבת מזה זמן בקמפיינים של בית האופנה H&O. לעיתים רחוקות מוצר ישראלי מפתח לעצמו איזושהי קלאסה אמיתית אבל H&O לא מתוחכמים מספיק בשביל זה, ולראייה- הפרסומת האחרונה.

   אדם וחווה, שלוות גן עדן, תפוח, נחש וגלית גוטמן ערומה. בזמן שפריחת ההיביסקוס מסתירה מהצופים את הבאז'ז'ים שלה, היא קוטפת תפוח בחושניות, מצמידה אותו לשפתיה, ואז יונקת לו האמ-אמא שלו. אל הפריים נכנס אדם, מעמיד פנים שמתחשק לו ביס מהתפוח, ולפתע הכל משחיר. אישה-חווה מטומטמת, למה לא הצעת לו המבורגר?! אדם וגלית מבינים שהם ערומים ומתחבאים מאחורי עץ כי, אתם יודעים, ככה אלוהים לא ימצא אותם. כשהם מגיחים מאחוריו לבסוף - לא עלי תאנה הם שמסתירים את איבריהם אלא בגדי הקולקציה החדשה של H&O. מה קרה? השוק מוצף בדים שמופקים מתוצרי לוואי של נפט, אבל עלים הם כבר לא טובים מספיק? לפחות הפעם החכימו והלבישו את גלית במשהו. שיחי ההיביסקוס פשוט לא עושים את העבודה.

   מה הקטע של חווה?

   קודם כל- גלית גוטמן היא לא חווה אימנו, אבל אם כבר לשייך אותה לדמות כלשהי בסצנת גן עדן, והתפקיד של הגבר תפוס - היא יכולה להיות הנחש. השימוש הכל כך צפוי בעירום פשוט משעמם. אמנם אנו לובשים בגדים כדי להסתיר את מערומינו, אבל כשמדובר בבית אופנה מצליח - הבגדים שם כדי שנוכל להביע את עצמנו. איזו מן אישיות רבגונית היתה לחווה? מישהו יודע מה בכלל היתה האופנה העדכנית לפני חמשת אלפים שנים?

   אני חושבת שהפרסומת בעצם מנסה לומר שכדאי לכולנו לעטות על עצמנו שקים אפורים, להוסיף קצת עפר וזוג סנדלים ולא לשלם סכומי עתק על בגדי מותגים. מי יודע - אולי הם בכלל רוצים שכולנו נחזור בתשובה ונזחל על הגחון. לא שאני מנסה להכניס כאן הערה מרושעת על עולם האופנה, אבל המפרסמים יצטרכו לצום שעות נוספות ביום כיפור.