פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   חרא באבן

   עכשיו בחופש כשאתם נוסעים ממקום למקום, מאיה בניטה מזהירה מדבר אחד - השירותים של התחנה המרכזית

   התחנה המרכזית החדשה זה המקום הנפלא ביותר בתל אביב. זונות, נרקומנים, הומלסים ורוצחים הם רק חלק מהסביבה הנחמדה. אוטובוסים מתפרקים לצד באסטות עם סחורה פגומה, כל אלו משרים אווירה של גן עדן. אבל הדבר הכי נהדר במקום שורץ החולדות הזה הם השירותים.

   למי שלא נוהג להסתובב בפחונים, אספר קצת על השירותים של התחנה המרכזית. הכניסה לבית השימוש מצריכה מכם מספר דברים: נייר טואלט מהבית (כי אין שם), מסיכת אב"כ (בגלל הריח) ו...שקל חדש אחד. כן, בשביל האפשרות להטיל את מימיי נאלצתי לוותר על 100 אגורות שחסכתי בעמל רב.

   למרות הבאסה, הבנתי שאותו שקל נועד בשביל להבטיח שירות ניקיון מכובד ובנוסף מניעת כניסה של נרקומנים שאוהבים להזריק מעל אסלות. אמובן שבמציאות מה שיש שם זה רק לכלוך בכל פינה, טמפונים ותחבושות פזורים על הרצפה ואוויר הרים צלול כקקי וריח חרבונים.

   שרון יביא נייר?

   בכלל, יש בשירותים דגש רב על אומנות. למשל, ניתן למצוא ציורים עשויים מצואה על הדלתות וכן שירה יפה על הקירות כמו:"משתין יקר, משתין חביב, השתן ישר ולא סביב!" או "חרבני בשקט, חרבני בנחת ודמייני שהאקס יושב מתחת". בנוסף, נראה שיושבי השירותים מאוד מודעים למצב הפוליטי: סטיקרים הנושאים את המשפט "רק שרון יביא שלום" מודבקים על התאים. רק חסר למצוא שם "דוד בן גוריון לראשות הממשלה".

   שירותי הניקיון המפוקפקים לא הותירו רושם, אבל מה בנוגע ליתרון העצום של הרחקת המסוממים? ובכן, צר לי לבשר שנתקלתי בעשרות סיגריות, טבק מפוזר ואפילו מזרק אחד.
   חוץ מזה, אתם באמת חושבים ששקל זה מה שירחיק את הנרקומנים? אם יש להם מספיק כסף לקנות הרואין, תהיו בטוחים שהם יצליחו לעמוד במס השירותים.

   בכל אופן, מנהל השירותים (מעניין אם התפקיד מצריך פסיכומטרי) מאושר ובעיקר מעושר מכל השקלים שזורמים לו לכיס. לכם אני ממליצה להתרחק מהשירותים ולהטיל את הצרכים מאחורי איזה שיח, לפחות שם זה בחינם.