פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   טריפ טוב

   לאיתי אין בעיה עם אלכוהול על הבוקר, אבל בטיול שנתי אפשר גם, נגיד, לטייל. במיוחד אם זאת ההזדמנות האחרונה

   י"ב, טיול שנתי, אילת. איזה כיף? כל כך כיף שכל הכיתה נשארת באוטובוס ולא רוצה לצאת למסלולים יותר בחיים. אנחנו יוצאים לטיול וכל מה שמעניין אותנו זה מתי זמן חופשי, מתי יש זמן לקניון, ומתי כבר אפשר להוציא את האלכוהול ולהתחיל לשתות (בבוקר, לפני שהמורה דופקת בדלת).

   כל הקטע בטיולים שנתיים הם שאתה הולך עם השכבה שלך על כמה אבנים, תחושת הביחד הזאת שמאחדת אותך עם כל החברים, תימנים עם אשכנזים, צופים עם הנוער העובד, מלכת הכיתה עם נער המחשבים ועוד ועוד. אז מה קרה לנו פתאום, שעד שכבר נותנים לנו הזדמנות, אנחנו רק רוצים לחזור לחברים שלנו ולהתרחק מכולם?

   חצי שעה גג

   לא מזמן גם אני הייתי בטיול שנתי. אחרי שעשינו מסלול של חצי שעה זה הספיק לנו והיינו צריכים לנסוע באוטובוס ולראות את הנוף רק מבעד לחלונות, כי אחרת היה מתחיל חרם רציני על המדריכה והמורות. כשאמרו לילדה עם תיק של גוצ'י שעושים עצירה בקניון האדום אז היא אמרה לתומה " למה הקניון האדום? עדיף את קניון מול הים". סיפור אמיתי, נשבע.

   סליחה שאני נשמע כמו סבא, אבל מה נהיה מאיתנו ששום דבר לא מעניין אותנו יותר מאשר להסתובב בקניונים ולדבר בטלפונים כל היום? הרי המטרה של טיולים היא לראות קצת את הארץ, לבלות ביחד עם השכבה ולא רק עם שלושת החבר'ה שאנחנו איתם כל יום. בשנה הבאה כבר לא יהיה טיולים שנתיים יותר (לי"בניקים כמוני), ולרובנו ייצא לראות ילדים מהשכבה רק בסופי שבוע, אם בכלל. אז אל תשכחו שאתם יוצאים לטיול שנתי שהוא נקרא "טיול שנתי", מלשון "טיול", ושהכוונה ברוב המקרים היא לטייל ולא להיכנס לחנויות בגדים הקרובה. לא חבל לפספס את ההזדמנות הזאת? זה כולה שלושה ימים.