פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נקנה ב"ה

   כולם אוהבים לראות ציצים וברור שסקס מוכר. אז אם כבר, למה לא לגייס את הדת לפרסומות? ליאור שפירא לא רוצה הנחות

   דמיינו לכם את זה במסך הקטן: בן 30 עצלן שמוקף בבחורות יפות ועדיין גר עם אביו החד-הורי מבקש ממנו חיבור לחבילת ערוצים חדשה. נזר עלים לראש הבחור, טוגה לגופו וסנדלי שורש לרגליו. אה, קוראים לו ישו ולא רואים את אבא שלו בפרסומת. יש שני נושאים שברגע שמעלים אותם לכו-לם יש מה להגיד: סקס ודת. נחשו באיזה מהם משתמשים לקידום מכירות כל הזמן, בין אם המוצר הוא דאודורנט או שמפו ובין אם בירה או כדורים נגד צינון. את הכל קל ומהנה לקשר לסקס, ומי לא אוהב לבהות בציצים...

   ובכן, את הכל קל גם לקשר לדת: דמיינו בפרסומת כלשהי בה אלוהים מקריא טקסט מהתנ"ך, כשבמקום "ויאמר" הוא אומר "ואומר". בשלב כלשהו הוא מרעים "ויחר אפי וידלוף ואקח אוטריווין ויוקל לי" וממשיך בטקסט בשקט בזמן שקריינית מפרטת על אותו אוטריווין נפלא. אם לסקס בכל מקום התרגלנו, גם לאלוהים, מלאכים, נביאים וסתם אושיות תנ"כיות אחרות בכל מקום נתרגל. חרדים מזמרים זה כל כך 2007.

   אלוהים תעשה לי תשלומים

   אחרי ישראכרט עם אלוהים הגדול, ומקדונלדס שנתנו את יריית הפתיחה בארץ עם גם העדן נוטף השמן וההמבורגרים התעשייתיים, אל על המשיכו את הקו ועכשיו דלתות גן העדן נפתחו לקהל המפרסמים. בקרוב, אני מקווה, אלוהים יהפוך לכלי פרסום לגיטימי: "כי המלאך גבריאל המליץ" "כי ככה אלהים יאהב אותי יותר", "כי כל יהודי צריך". כל מלאך או נביא יותר אמין מהחוטא שמקבל כסף כדיי להגיד את המילים האלו בפרסומת. האנשים שבתנ"ך לא משוחדים.

   דת לא מתאימה כפרסומת לכל דבר? נו בטח. גם סקס לא. הרי אף אחד לא באמת חושב שאם תקני את בגד הים הזה הזאת תהפכי לאסתי גינזבורג בלב המדבר מחובקת על ידי מייקל לואיס נטול החולצה, אבל זה שם, כי סקס מוכר. ואם סקס מוכר- למה לא אלוהים?