פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   קריאת תחת

   כמעט שהתרגלנו לזוועה של הכפלת אותיות, ועכשיו כולם מוסיפים סימני קריאה מיותרים לכל מקום. אלכס מאבדת שפיות

   בעולם וירטואלי כמו שלנו, כל הזמן מחפשים עוד ועוד דרכים להתגבר על הריחוק האוטומטי שנוצר כשמדובר בתקשורת טקסטואלית. הסמיילים כבשו את העולם בסערה על שלל הרגשות שהם מביעים, אחריהם נתקפנו בכתב הפקאצי שכלל יותררררררררר מדייייייייי אותיוווותתתתתתת, גאדדמיט. המחלה הנוכחית היא סימני פיסוק, ומדויק יותר עודף/חוסר בכאלה.

   עברית שפה שפה

   הכוונה בעודף סימני פיסוק היא כאשר משפט מכיל הרבה סימני קריאה/שאלה/כרוכיות/אחוזים, בחוסר טעם מוחלט. המטרה של זה אינה מובנת לי לחלוטין - אולי זה נסיון להמחיש דברים שלא יוצאים כל כך מובן בתוכנות מסרים מיידיות, אולי זה נסיון להראות חכמים ומשכילים שמשתמשים בשפה העברית עד תום ומי יודע מה עוד. התוצאה היא בעיקר מועקה בעיניים. כשקוראים קטע שמפוסק יותר מדי, מקבלים כאב ראש ובחילה. אני, אישית, חושבת שמשהו כזה, עלול ליצור בלבול- תחושת דיסאוריינטציה כללית; מה שמוביל לרצון עז לדפוק את הראש בקיר-שליד-המיטה. לא? אני חושבת שכן. כן!!!!!!

   סיפור אמיתי

   המצב ההפוך, חוסר סימני פיסוק, גורם בעיקר לעצבים ומכשירים חשמליים שעפים מקומות גבוהות במיוחד גם בבית פרטיים אך גם בגורדי שחקים כמו שיש למשל בעיר הרצליה עיר שאני מאוד מחבבת כי יש שם מסעדה נחמדה ליד הים פעם הלכנו אליה ושמו לנו בכוסות שמשיות קטנות וחמודות כאלה ביחד עם קרח וקש צבעוני וקנה סוכר. כאן אין מטרה נסתרת וסמי-אינטלקטואלית אלא רק עצלנות טהורה המהולה עם נטיות סאדיסטיות כלפי מי ששולחים לו את הקטע הכתוב והתוצאה, כאמור, אררררגגג!@!@!##$!@#$

   תעשו לעצמכם טובה

   שתי התופעות המתוארות הנ"ל משגעות לי את האמאמא. מה קרה לאיזון, לכתיבה רגילה, המכילה תמורות המופרדות על ידי פסיקים, תיאורים שלא אורכים שורות שלמות וכמובן - הפרדות הגיוניות בין מילים. אין כל רע בלהשתמש בסימני קריאה/שאלה/קללות של דונאלד דאק, אבל בחייאת ראבק, לא להגזים. אחרי טרנד האותיות המוכפלות וסימני הקריאה, וכשכמעט נפטרנו מהבנות המתחנחנות שמתחילות לדבר כאילו היו בנים או אותם האנשים הדורשים חשמול לאוזניים המדברים על עצמם בגוף שלישי - הגיע הזמן לקצת נחת. המורים יעריכו זאת במיוחד, לא רק אלו של חיבור והבעה, האינטרנט יהיה קריא יותר וכמובן, נפשי תגיע למנוחה.

   אני מבינה שלעתים יש חשק להתנסח בצורה עילגת, כשהמצב מאפשר ואף מצריך זאת. כתיבת smsים בשפה קלוקלת זו אחת האהבות הגדולות שלי, ושם זה נגמר. העברית שפה יפה, עשירה, בעלת מבנה פונקציונלי לחלוטין ואין סיבה לקלקל ולכתוש את כבודה על ידי התבטאות מחרידת אישונים. מה גם שסימני קריאה זה בשביל אנשים שצריכים לצעוק בשביל שישמעו אותם. תחי המהפכה.