פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   וואלה? וואלה!

   בימים של התעללויות, מלחמה ותרגילי מלחמה, חיים אברהם לא מבין למה לעשן ג'וינט זה לא חוקי. ויש עוד עניינים מוזרים בחדשות

   סוף שבוע הוא הזמן שבו כולנו עוצרים, לוקחים פסק זמן, נושמים עמוק ומחדשים את האנרגיות שלנו לשבוע הבא. סתם, זה הזמן שבו נשרה את הידיים במים חמים עם סבון, ונתחיל להוציא את הקוצים שנתקעו לנו בידיים מאיסוף הקרשים לל"ג בעומר. בין לבין אנחנו מנסים לבדוק מה קרה בכלל השבוע בשביל להישמע אינטליגנטיים בשבוע הבא. וואלה! zone נרתמת לעזרת האינטליגנציה הכושלת שלנו ומביאה סקירה קצרה של כל מה שהיה מעניין השבוע.

   מה מסתתר מאחורי דלת מספר 1?

   כמו כל נער ונערה חובבי מסורת, מרשמלו צלוי ולהבות בגובה בינוני, חמש בנות מפתח תקווה יצאו למצוד השנתי אחרי עצי בעירה. הן נתקלו בארון עץ גדול, שכל אחד מאתנו היה חושב עליו בתור המציאה הגדול של החיפוש, וגררו אותו למקום המדורה. שם הן פתחו אותו וגילו שטרות במעטפה שהגיעו לסכום של 33 אלף דולר. למרות שהדולר בירידה, ומדובר פה על סכום של כ- 118,800 שקלים, הבנות החזירו את הכסף למשטרה ומשם הוא הגיע לבעליו החוקיים. עם סכום כזה של כסף הייתי שוכר אנשיפ שיקימו, יתחזקו ויכבו את המדורה והמנגל בל"ג בעומר.

   מי מפחד לחנך בחושך

   ועדיין בפתח תקווה, ועד הורים משותף של ארבעה בתי ספר בזרם הממלכתי-דתי השבית את הלימודים החל מיום שלישי, במחאה על סירובם של בתי ספר דתיים פרטיים לקלוט תלמידים אתיופים. מהעירייה נמסר כי "השביתה אינה חוקית ואף מקוממת, מאחר שהושגו הסכמים עם בתי ספר פרטיים". אנשי חינוך והורים יקרים של עיריית פתח תקווה, לא צריך לריב מי יקבל אתיופים ומי לא, יש מספיק לכולם. וכשהם יגמרו יהיו פליטים מדרפור, וילדים של עובדים זרים.

   אם בא לי סחי

   בעמק יזרעאל נחשפה מעבדה לגידול סמים ו-95 ק"ג של סם החשוד כמריחואנה. מתי מדינת ישראל תבין שהדרך היחידה למשוך תיירות לנוכח הטרור, מצב המים, ותפיסת ישראל מדינה ששרויה במלחמה (אה, בעצם זה נכון), היא להפוך את המריחואנה לחוקית כמו באמסטרדם. תחי מפלגת עלה ירוק!


   .

   תראי אימא, בלי ידיים

   תוך כדי המהומות לנוכח המצב בטיבט, וההתרגשות ההולכת וגוברת לקראת האולימפידה, סין לא מפסיקה לייצר חדשות מפתיעות. שוטרים עצרו נהג משאית ונדהמו לגלות שהוא נוהג ללא רישיון וללא כפות ידיים. כן, הדברים המעצבנים האלו שצריכים להיות על עשר ושתיים – מסתבר שהם מיותרים לגמרי. "אני נוהג מצוין, והשתתפתי במספר מרוצים בעבר", סיפר הנהג. לדעתו של כותב שורות אלו, ועל אף שלא ראה את כישורי הנהיגה של אותו נהג סיני מעולם, הוא לבטח נוהג טוב יותר מכל אישה ממוצעת.

   משחקים בכאילו

   שבוע עמוס עבר על העורף בישראל תוך כדי תרגיל "נקודת מפנה 2". ישיבות חירום בממשלה, דימויים נפילת טילים ולוחמה כימית ואפילו אזעקה בכל רחבי הארץ. ולמרות כל התרגול המסיבי הזה אני בטוח שכשהמלחמה הבאה תגיע, עדיין יצביעו על מחדלים, ואפילו על מחדלים בתרגיל העורף הגדול ויישום לקחיו. איך אני כל כך בטוח? אולי בגלל ששני פעילים ימין הצליחו להיכנס לבסיס סמוך לקריית ארבע לפני ביקורו של ראש הממשלה, ואף אחד לא עצר אותם. ואולי זה בגלל שמפציצים את שדרות שבע שנים והתחילו להפציץ את אשקלון ובאר שבע ולאף אחד לא אכפת.

   עד כאן החדשות, אני הולך להתאמן בלהזיז את האוזניים.