פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שלום מתישהו

   לאיתי רותם אין בעיה עם קללות, אבל "שמאלני"? זאת בכלל מחמאה. ושמישהו יעז לדבר איתו על ציונות. וגם יש לו מה להגיד על הצבא, כמובן

   אז פרסמתי כתבה שאומרת שאני רוצה כבר שיהיה שלום ושכולם אדישים. בסך הכל באתי בטוב, ולא האמנתי למה שיצא מכל זה. אני יודע, אני יכול להיות ראש ממשלה טוב מאוד, אולי אפילו שר חינוך, אם נתפשר, בסופו של דבר אני מוכן להיות שר בלי תיק. אבל לקלל אותי ולהגיד שאני שמאלני? נעלבתי!

   ממתי נהיה טרנד כזה, ש"שמאלני" זה קללה? מה זה אומר שמאלני? זה כינוי, תואר, שם עצם? לפי הידוע לי, "שמאלני" זה בנאדם ששיש לו כיוון כלכלי ופוליטי מסוים, במקרה שלנו זה אומר שהוא מוכן לבוא במשא ומתן עם אויבנו וטוען שהדרך הנכונה להשיג דברים יכולה להגיע גם בדיבורים ולא על ידי מעשים בשדה הקרב. כל בנאדם שמחזיק בדעות אלו הוא רע למדינה? הוא פראייר?

   בועה בתחת שלי

   נראה לפי השיח היום, שה"שמאלני" לא רוצה לשרת בקרבי ולהרוויח את זכותו לתרום למדינה, והוא גם ישר נהיה "אשכנזי" (עוד קללה נפוצה היום). כי ככה זה היום, כל שמאלני הוא "משתמט", "חי בבועה התל אביבית" ו"שם פס על הארץ", או כמו שטוקבק מספר 25 איחל: "בהצלחה בתלמה ילין וכנראה שלא תהיה חייל קרבי". תרשו לי להגיב בשיא הרצינות - זה בולשיט.

   בואו נעצור רגע. שמאלני הוא אדם לא שלא רוצה להתגייס. הוא אולי מוכן לוותר על שטחים, אבל לא "למכור את הארץ". הוא רוצה שיחיו פה בשיתוף פעולה, כי הוא חושב שזו כנאה הדרך היחידה שיפסיקו להיהרג חיילים ואזרחים משני הצדדים. שמאלני, כפי שאני רואה אותו, רוצה שנגיע ליום בו ישקיעו יותר מהתקציב בחינוך ופחות בביטחון. אתם צודקים, זה לא קל להשיג את זה, אבל אני בטוח שגם לא קל ואפילו בלתי אפשרי לזרוק את כל הערבים לים. אז חייבים להפסיק להשתמש במילה "שמאלני" כקללה, כי אני ציוני בדיוק כמוכם, רק שלי זה כל כך חשוב שעשיתי הכל כדי לכתוב על זה באינטרנט ואתם לא, איזה באסה?

   שמאלני מנייאק גאה

   אין שום התנגדות לצבא, הוא חלק בלתי נפרד מהמציאות הישראלית. צה"ל מייחד אותנו משאר המדינות בתרבות ובערכים הנוספים שהוא מקנה לנו. צה"ל לפי דעתי הוא ערך מרכזי בציונות שלנו, ואני מזמין אתכם לטעון אחרת. אין לי ספק בכלל שאני רוצה לשרת בחיל קרבי ולתרום את כל מה שאני יכול לצבא, בגולני, בגבעתי, בצנחנים- לא משנה. כל מה שביקשתי זה רק שהחבר'ה שמחליטים החלטות, ינסו קצת יותר ויצאו מהאדישות כי חברים שלנו נלחמים, נחטפים ומשפחות הופכות שכולות. כולכם חושבים ככה? או שאולי זה רק אני, הכתב השמאלני שכותב בצורה שטחית ולא מבין כלום.

   הקללה "שמאלני" לא משקפת שום דבר ממה שהטוקבקיסטים רוצים באמת לבטא כי השמאלני הזה מתגייס, השמאלני הזה מתכנן להלחם בשביל המדינה והחברים שלו וכן, גם לשמאלני אכפת! אחרת הוא לא היה שמאלני. ולכל מי שחשב שהכתבות שלנו מראות זלזול במדינה - שיחפש אותי באפריל בגיבוש צנחנים.