פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   השבר הסורי אני מצטערת

   לא נגיד שאורי שליידר מומחית לזוגיות, אבל מגדת עתידות היא כן. אם יש לכם אהבה, יש לכם משברים ואלה הם

   יש כמה בעיות שחוזרות על עצמן ברוב הקשרים, שכולנו עברנו (או נעבור). אז הנה לכם, לשיפור המצב רוח, מקבץ משברים עיקריים של קשר רציני. ואם לא תתגברו, לכו חפשו מי יעשה לכם טוב.

   משבר שלושת החודשים

   זה ידוע ובסיסי - בערך בסביבות שלושת החודשים הראשונים לקשר (לא להיכרות) אנחנו ניצבים מול מערבולת רגשות ושאלות קשות, והסיבה לכך היא שפשוט נגמר הריגוש של ההתחלה. אחרי ההתחלה המרגשת כבר מכירים זה את זו, וכבר לא מתלהבים כמו בהתחלה ממגע, מהקרבה, מעצם זה שיש לנו מישהו.ואז מגיע הרגע שבו אנו עומדים מול השאלה הקשה- "האם זו אהבה?" או "האם זו הולכת להתפתח לאהבה?". אני נתקעתי פעם בשלב הזה, הרגשתי אבודה ומתוסכלת פתאום, מול שתי דרכים שכל אחת מהן תוביל למקום אחר לגמרי. בחרתי לא להתייאש למרות סערת הרגשות והתהיות הגדולות והתפתח קשר יפיפה. תמיד אפשר להפסיק ולעבור לקשר חדש, תנסו לדחוף הלאה ואם זה באמת לא אהבה, תצאו. בכל מקרה אל תשכחו, שבכל קשר יש משבר כזה או אחר, והרבה פעמים לא שווה לוותר.

   משבר הראשון שלי

   מי שכבר היה בקשר ארוך שהוא גם הקשר הראשון שלו, בטח תהה לא פעם איך זה יהיה עם מישהו אחר- איך זה לשכב עם מישהו אחר? האם מישהו אחר היה עושה דברים יותר רומנטיים? אולי מישהו אחר יכול לגרום לי להרגיש דברים אחרים לגמרי שאולי יותר מרגשים וטובים?. השאלות האלו לגיטימיות, והן לא אומרות כלום על מצב הקשר עצמו. תשאלו את עצמכם אם טוב לכם עכשיו? אתם מאושרים? אתם באקסטזה כשאתם רואים את בן הזוג? הלב שלכם עוד פועם חזק מידי פעם כשהוא עושה לכם משהו מיוחד? אם כן, אז למה לחשוב על דבר אחר? למה לבדוק את הדשא של השכן (או במקרה הזה את השכן עצמו) שהדשא שלכם ממש ירוק? לא כדאי להסתכן ולצאת מקשר בריא ושטוב לכם בו, כי אחר כך, כשלא תמצאו מישהו יותר טוב, אתם תצטערו. כל עוד הכל טוב וכיף, תאחזו. אם אתם חושבים שבן זוג חדש יכול להתייחס אליכם יותר טוב, או יותר בכבוד, זה כבר סיפור אחר-קומו ולכו, גם אם אין אופציה אחרת בסביבה.

   משבר לשבר

   הפרפרים משתוללים בבטן והצלצולים באוזניים, כל השירים הרומנטיים פתאום מקבלים משמעות מציאותית וכל פעם שעולה לכם אותו שם בראש נמרח לכם חיוך דבילי על הפרצוף - כן, אתם מאוהבים. ואם מזלכם גדול אותו אדם אוהב אתכם בחזרה ואתם "ביחד". אך אבוי, בשיחת מסנג'ר טעונה אומרת לכם חברתכן הטובה "את כבר לא מדברת איתי על כלום" "אני בקושי רואה אותך מהממת אחת, את כל הזמן עם המהמם שלך"- חברה שלך דורשת תשומת לב, שגזלת ממנה לטובת הצמוד החדש.

   מצד אחד- עליה להבין שזה משהו חדש, ושאהבה לא מוצאים כל יום. בתור חברה כה טובה מתפקידה לפרגן ולתת לכם לפרוח כזוג. מצד שני-עד עכשיו היית כל הזמן איתה, וזה לא הדבר הכי נחמד בעולם לנטוש אותה בשביל בחור. הפתרון לבעיה זאת הוא מסובך, צריך למצוא איזון מספק לשני הצדדים אבל לצערי איזון זה לא תמיד אפשרי. כל כך רוצים להיות עם בן הזוג שאין מה לעשות, חיי החברה נפגעים מזה ולא מעט. בכל אופן אל תשכחו מי תמך בכם ואהב אתכם עד עכשיו, ומי אתם רוצים שיהיה שם בשבילכם כשיזרקו אתכם לכלבים ותרגישו חרא. ואם יש לכם חברים שלא יודעים לפרגן ורק חושבים על עצמם, חכו שלהם תהיה אהבה.