פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שיטות בשקל

   דור סבג שונא לבזבז כסף על פארש, ונראה לו ששטרות עם תמונה של מרינה יעזרו לחיסכון

   כשיש לנו כסף אנחנו מרגישים רגועים. אבל איזה מבאס זה לגלות שבשעתיים בוזבז הכסף שאמור היה להספיק לשבועיים. הכל פשוט נעלם, ואנחנו אפילו לא זוכרים על מה בדיוק בזבזנו. סרט, שתיה ועוד סנדביץ' למחרת, ונגמרו כל הדמי כיס / דמי חנוכה / דמי "אמא!!! אני חייב חמישים שקל". אבל אל תדאגו, הנה כמה שיטות שיעזרו לנו לשמור על הגרושים הבודדים שלנו.

   שטרות חדשים

   הצעת ייעול ראשונה היא אולי שטחית, אבל תחשבו על זה - קל יותר להיפרד משטר שעליו מודפסת תמונה של איזה נשיא שמת לפני 300 שנה מאשר משטר שעליו, לדוגמא, מודפסת תמונה של מרינה מהישרדות (או של חלק מסוים בגופה הענוג). אבל יש סכנה שצריך להיזהר ממנה, את השטרות האלה אל תראו לאבא'לה, כי אחרי זה תקבלו ממנו רק מטבעות.

   דיאטת ארנקים

   בעידן שבו קיימים ארנקים שאתה יכול לאכסן בהם את כל רכושך עלי אדמות, אין פלא שהבזבוז כל כך קל וזמין. הצעתי היא לצמצם ארנקים לאלתר, אם בכל ארנק יהיה מקום גג לשני שטרות ואולי לכמה שקלים, יהיה לנו הרבה יותר קשה להיפרד מהם. בקיצור, בארנק קטנטן אין מקום לכסף, ואם אין כסף, לא מבזבזים אותו.


   .

   אחד למיליון

   הצעה שלישית ואחרונה לחובבי הספורט והימורי הספורט בעיקר (שעברו את גיל 18) - בטח חשבתם שאני רוצה לומר לכם להפסיק עם זה, ושזה סתם בזבוז ובלה בלה בלה... אבל לא. הימורי ספורט זה אחלה. אני מזמין את כולכם לנהור לתחנת הטוטו / לוטו / ווינר / לוזר הקרובה ולמלא איזה טור או שניים, אין הרגשה מספקת יותר מאשר להישאר עד 12 בלילה כדי לגלות שזכית. גם אם זה ב-35 שקלים בלבד. הסוד הוא כמובן לקחת את הכסף ולא להמשיך להמר.

   לסיכום, גאוניות כמה שההצעות שלי יהיו, אין דרך אמיתית להימנע מבזבוז יתר של מזומנים. הפתרון היחיד הוא להרוויח כאלה, ויש לי סוד קטן איך תעשו את זה: לכו תעבדו במקום לקרוא כתבות מטופשות.