פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   כולנו עבריינים

   תמיר זוהר גילה שאם הוא יחצה את הכביש עם אוזניות, עלולים לקנוס אותו ב-100 שקלים. נראה לכם שנעבור על זה בשקט?

   בימים שבהם לכל אזרח יש MP4, אייפוד, סלולרי דור שלוש וארבע חמישיות או סתם מינידיסק ישן, החליט אגף התנועה במשטרה לקנוס אותנו על זה. מעכשיו לא נוכל להאזין למוזיקה שלנו בחופשיות מבלי שיעצרו אותנו. אגב, על האופציה שהאוזניות באזניים והמכשיר לא מנגן, הם לא חשבו. כי זה נורא מסובך.

   הרעיון הוא לקנוס ב-100 ש' הולך רגל שיחצה את הכביש בזמן שהוא מאזין, לצורך העניין, לנינט (הקנס הוא על חציית הכביש עם אוזניות ולא על ההאזנה לנינט). כך נאלץ להפסיק את המוזיקה ולהסיר את האוזניות בבואנו לחצות את הכביש. הסיבה, לדברי המשטרה, היא שהאוזניות מסיתות את דעתנו ממה שקורה סביבנו. ולמה לא להשקיע בהסברה לנהגים שלהולכים יש זכות קדימה? כי אי אפשר להרוויח מזה כסף. למה לא לנסות לדבר על סבלנות בכביש? כי אי אפשר להרוויח מזה כסף. אבל על הפושעים הגדולים, אלה עם האוזניות, עליהם יכולה המשטרה לדפוק את הקופה שלה. הגיוני.

   אייפודפשע

   השאלה הנשאלת היא למה לעצור כאן? למה להתחיל לחוקק חוקים חסרי תועלת ולא לסיים במלאכת הקודש? יש עוד כל כך הרבה דברים שמסיחים את דעתי בזמן שאני חוצה את הכביש, למה עליהם לא קונסים? כמו למשל החולצה. תודו שתמיד שאתם רואים את הלכלוך עליה זה גורם לכם להרהר "האם אבקת הכביסה באמת מנקה 101 כתמים?”. בנוסף, יש לקנוס אנשים שקוראים להם תומר ויש להם חבר בשם תום וגם גנן שמגדל דגן בגן. כל אלה נורא מבלבלים ויכולים חס וחלילה להסיח את דעתנו.

   נכון, חשוב לשים לב כשאנחנו חוצים את הכביש, עם אוזניות או בלי. אבל חשוב גם שנהגים יזכרו שלהולכי רגל יש זכות קדימה במעבר חציה, וחשוב לזכור שלא כל החלטה של המשטרה צריכה לעבור בשקט. אסור שנסכים להצעה הזאת, זכותינו ללכת עם אוזניות כשאנחנו הולכים ברגל. זכותינו לצפות מהמשטרה ומהמדינה לפתרונות יעילים, ולא לכאלה שעושים כסף על חשבון הולכי רגל תמימים.

   לסיום, ארצה להציע משהו רציני למשטרה - תשמעו קצת מוזיקה, אולי לא יהיו לכם כאלה רעיונות מפגרים.