פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פרשננו הכלכלי

   מה, עוד אין לכם חשבון בנק?! תמיר זוהר שולט כבר שנים ביסודות הכלכלה והשוק החופשי, ועכשיו הוא מביא לכם טיפים חיוניים שיעזרו לכם בפתיחת החשבון הראשון

   זה נכון שכאן, בוואלה zone, אני משמש ככתב תוסס ואנרגטי כבקבוק קולה בלי סוכר, אך דעו לכם שאלפי מגזינים ועיתונים כלכליים ברחבי העולם נלחמים עלי ככותב צעיר שיחקור את עולם העסקים והברנז'ה לעומק. זאת בגלל הידע הרחב שצברתי במהלך השנים, רובו, אגב, נובע מגדילתי במשפחה פרסית - בה לפני השינה, היו קוראים לי חשבוניות של חברת חשמל.

   לכולנו מגיע הרגע בו אנחנו משכנעים את ההורים ללכת ולפתוח לנו חשבון בנק. אנחנו עושים להם שעה הרצאה על כמה אנחנו בוגרים, אחראיים ומסוגלים לעשות שימוש טוב עם הכסף (ולא רק לקניית נרגילות) והם, ברגע של חולשה, מסכימים. אז כדי שתדעו איך להתנהג עם פקידת הבנק (יש גם פקידים, אבל הם לרוב פוחדים מילדים), ואיך לא לגלות שכל חודש נעלם לכם יותר ויותר כסף (למרות שלא עשיתם אתו כלום). קבלו טיפים חיוניים לחשבון בנק צעיר:

   1. תהיו ילדים

   לא משנה כמה בוגרים אתם מרגישים, כמה משתוללים לכם ההורמונים באותו רגע, וכמה פורנו ראיתם לפני שנכנסתם לבנק- תגדירו את עצמכם כילדים. קחו את החשבון שמוגדר לגיל הכי צעיר, זה שבלי עמלות, בלי טרחה, אל-תור, קופות גמל, קרנות נאמנות וכל השיט הזה. בקיצור- חשבון שמסוגל לקלוט כסף ולפלוט כסף. ממש כמו יו הפנר.

   2. תראו על מה אתם חותמים

   רגע לפני שאתם חותמים על הסכם ז'נבה ושמכם מתנוסס על כל עמוד 20 אלף פעם, כדאי שתקראו מה כתוב בחוזה. יכול להיות שהחוזה סותר לגמרי את מה שהפקידה אמרה (הגיוני) ומחייב אתכם למכור את כל נכסיכם לבנק עד גיל 72 ואז תקבלו אותו בחזרה בלירות מצריות. אכן משתלם

   3. אל תתפתו להצעות מיותרות

   לא שווה לכם לחתום כי אתם מקבלים שוברים לקניות בשוק הכרמל, וגם לא משתלם בגלל התיק או הכובע והדיסקמן דגם 89 שתקבלו. אגב, אף אחת מהמתנות שתקבלו לא תעזור לכם, או תעבוד. כן, גם הכובע.

   4. שלטו בחשבון

   בקשו גישה לחשבונכם דרך האינטרנט. כך תוכלו, בזמן אמת, לדעת כמה כסף הנבלות כבר לקחו לכם ותוך כמה זמן באים לעקל לכם את הדגי זהב.

   5. בזבזו כמה שפחות

   חשוב שתוכיחו להוריכם בחודש הראשון שאתם באמת יודעים לנהל את ההכנסות וההוצאות שלכם כמו שצריך. לכם תשתדלו לא להפקיד משכורת של שנה שלמה ולבזבז את כולה תוך פחות שבוע.

   על פתיחות וסגירות

   זהו. עכשיו אחרי שהפנמתם, אתם מוזמנים ללכת שמחים ומחויכים לבנק. אחרי שעה של צעידה תגלו שהוא סגור. לא נורא, תחזרו מחר בשעות הפעילות- בין 16:00 ל- 16:10.