פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   בלי פוך

   בהנחה שאין לשחר סיכוי מול נועם, ניפרד ממנה כבר עכשיו. בינתיים בשבט, משה ויעל רועדים ולא מקור. קבלו את גל והתובנות

   אחרי ההדחה של עידן, בלי שירים נוגעים ודמעות תנין, רק נותר לנו לצפות לשנייה בה משה יחליט לעשות שמות בקוריצה המסכנה ולהכיר לה מקרוב את שקי האורז, אבל עד אז, הוא משחק אותה דה-וינצ'י ומנציח את דיוקנה של יעל בכישרון שלא נופל מזה של כמה מילדי אקי"ם המוצלחים ביותר. לעומתו, יעל מתפקדת כמכונת זמן ומציירת את משה בעוד 5 שנים, שגם בהם אגב, הוא לא מצמיח ביצים. וכשכולם עסוקים, שחר מוצאת זמן לעשות את הדבר בו היא הכי טובה- לחיות בסרט. כשהיא מצהירה שיעל ומשה נמצאים במקום הכי בעייתי, צודקת. אי אפשר להדיח אותך אם את במילא לא שם מתחילת התוכנית.

   יעל והפרידות

   משימת הפרס עבדה על שיווי משקל, ומשה ויעל התקשו לשמור עליו, בהתחשב בעובדה שקשה לשמור על שיווי משקל כשאין לך עמוד שדרה. ודן, הצליח לעקוף את מרינה אל הניצחון. בפרס, הוא דווקא בחר לקחת את מנת העצירות ולתת לבנות את הבשר, בחור מעצבן, אסטרטגיה מוצלחת. נעמה ומרינה, בתסמונת חרם-כיתה-ד' מחליטות להדיח את דן שלא בחר אותן ראשונות והעדיף להתעטף בתלתליה של יעל, שהם, כידוע, נשיקת המוות של ההדחה. ברגע שיעל מתחילה לחבב אותך, סימן שבעוד יומיים היא תבכה כיצד נטשת אותה.

   מרינה והניצחונות

   משימת החסינות דרשה הרבה סיבולת, אבל בואו נדבר על מה היא לא דרשה. לאור המצב של שחר בשלהי המשחק, אני משערת שלא נדרשו תחתונים, ולפי העובדה שמשה עדיין במשחק בכלל, בטח שלא נדרשים כישורי שירה. בסופו של דבר, אחרי שהתחבט עם עצמו, דן מוותר על החסינות בשביל שילוב מנצח של שוקולד ובוטנים. אחרי שלוש וחצי שעות על העמודים, מרינה ונעמה מראות לכולם מה זה כח נשי. לבסוף נעמה נשברת ומרינה מנצחת בכבוד.

   משה והטעויות

   במשימת הכוח הכפול, נאלצו המתמודדים לאמוד כמה הם ירדו מתחילת התוכניות, כמובן שמשה לא הבין את המשימה, ואמד את חום הגוף שלו. כשנעמד על המדחום (סליחה, המשקל) הוא גילה את הטעות ביחידת המידה. ובסוף האתגר, ובמחווה מובהקת לכל האנורקסיות באשר הן, דן, הכחוש מבני השבט, זוכה בכוח הכפול.


   .

   שחר והאשליות

   מועצת השבט הייתה ציורית במיוחד, כשמשה ניסה ללא להצלחה לדמות את האינטרקציות בשבט לסוג של משפחה שמתאימה יותר לכלבוטק מאשר להישרדות, ואז בהצבעה לא מפתיעה בעליל, ההפקה קשרה את דן מנו ללפיד כדי למנוע ממנו לעוף, ושחר, שהרוח קשה מידי בשבילה, מתעופפת לך למחוזות רוחניים יותר.

   .

   נעם והבכיינים

   באי המתים, נעם לומד עובדות חיים בסיסיות, למשל, שהבוקר מביא לסופו של הלילה (עם משפטים כמו "לילה איפה את?") ומציג לפנינו את האלטר-אגו שלו, יוליוס קיסר, מעניין מה היה לו מתחת לטוגה... מיד לאחר מכן, מגיע לאי לפגוש האל היווני, המודח האחרון, אדיפוס (או עידן, תלוי עד כמה אתם נכנסים לנבכי הבעיות הפסיכולוגיות שלו). את הדו קרב מול המודח, נעם מתחיל קצת מאחורה, הדיכאון על אובדן העזה התחיל להשפיע עליו נפשית, אבל בסופו של דבר, אף אחד לא מנצח את נעם, אפילו לא זה שצריך להביא לאמא שלו לחם וחמאה. נעם, בפעם המי-כבר-סופר?, מנצח, ומשריין לעצמו מקום של כבוד על כיסא האל.