פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   בלי פוך

   גל קדמי נפרדת מגיא, ומבקשת ממשה שיפסיק. הכח בידי השבט, תעיפו אותו כבר. וגם את דן ועידן, תודה. ואף מילה על שחר

   לאחר שצפיתי בכל הפרקים הקודמים בתקציר שהיה ארוך יותר מנאום ההדחה של אלכס, זכיתי לראות את לייה מפגינה רגשות, דבר שלא קרה מאז שזממה הכנסת פלפל חריף לדג של דן. משה, לעומת זאת, מפגין יותר מידי רגשות (רובן ככולן נחיתות), וטוען שגיא מקבל יותר אוכל. כתגובה, מרינה שולפת את הכלי היחיד שפותר את כל הבעיות: יום שישי. האמת? התגעגעתי. לא זכיתי לשמוע קידוש מהמרקע כבר פרק וחצי. הפקרות.

   ז-א-ת לייה!

   משימת הפרס לא כללה, כחידוש, אגוזי קוקוס, והפרס הסריח קמעה, כנראה בגלל ששאריות הגילוח של דן נותרו על הסכין עוד מהפרק הקודם. הפרס הנוסף, כלל לילה מפנק בוילה שקיוויתי שאכן קיימת (שלא כמו זו שהובטחה לזוכה). בגזרת הבנות, נעמה נתנה פייט הולם, אי אפשר להגיד שהבחורה לא מבינה במצופים, אבל בסוף לייה היא זו שזכתה בלילה מפנק.

   ואצל הבנים, עידן, הבחור היחיד מבין שני המתחרים על הפרס שאכן היה זקוק לגילוח, הוא זה שהצליח לשחרר את המצופים ראשון. לייה והוא התענגו על כביסה בעזרת הפרסומת ה(לא)סמויה השלישית בפרק, והתפנו לארוחת עוף תוך ערגה אל מחוזות רחוקים בהם קוריצה נרדפה על ידי המצ'טה. עידן שוב, טורח לספר לנו כמה הוא מסכן, ועני, ומתגעגע לאמא (אולי תכתוב לה שיר בספר השירים המזוייף שהבאת כדי להרשים את הבנות?). הטיפ היומי לעידן ובכלל: אנשים שבוכים על זה שהם מסכנים ועניים גרועים כמו עשירים שתופסים תחת. צאו מזה.

   חץ בתוך הלב, מתחיל הלילה השחור

   במשימת החסינות המתמודדים נאלצו להשתמש ביכולות של שבט טאיינו הקדום, או כפי שאנשים בעולם המציאותי מכנים את זה, קליעה למטרה. בין החטאה אחת של משה לפרצוף של קשוח דן תחמנו כשהוא זורק חנית, מצא לו המנחה ההו-כל-כך-לא-כריזמטי הזדמנויות להשחיל בדיחות שהיו משעשעות אותי במידה ולא היה לי חוש הומור. או אוזניים. השלב האחרון במשימה היה הטלת גרזן, ויעל, שזכתה בהזדמנות להוציא את התסכול על כל זכר שהעיז להיות מודח הרחק ממנה, הטילה את דרכה אל החסינות.

   משה, די, בבקשה

   לכבוד השבת שהגיעה אלינו גם במציאות וגם בתוכנית, ליה דואגת לשמן ולתבל את הבנות כמושטים טריים. ודן, שמתחיל להרגיש שבלונדינית אינטילגנטית יכולה לשבש לו את המשחק, מקריב את קיבתו העדינה למען הכוח הכפול, ועקף את עידן במירוץ אל הקלקול קיבה. על אף הניצחון של דן, משה מנצל את הכוח השני שהוענק לו בחיים (הראשון, הוא לירוק לכם לתוך הסלט פטריות), ומחלק הצהרות על דרך ההצבעה שלו במועצת השבט. לא חכם ולא מעניין. מתי תלמד שבשבילך, הכי טוב לשתוק?. תסריטאי התוכנית (ורק תנסו להעמיד פנים שאין כאלו), לתשומת לבכם. אבל בסופו של דבר, גיא הוא זה שנשלח בחזרה הביתה (כי אתם לא באמת מצפים שהוא ינצח את נועם) לעשות ילד לאשתו.

   נראה אותך מעז

   הבחורה שבלעדיה לייה היא חצי גבררר פגשה את הבחור שבלעדיו אין טעם לסדרה, מיותר לציין שנועם הביס עוד אחת בדרך לגמר, אבל אני חייבת לתהות על פשר מערכת היחסים התמוהה-משהו עם העז שחולקת איתו את האי, מעניין אם הם ביחסים פתוחים.


   .