פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   המכתב

   מאיה בניטה קנתה עטים, ולראשונה מזה שנים היא הולכת לכתוב על נייר. זהו, נגמר עידן ה-smsים, במיוחד כאלה של אהבה

   פעם, כשבחור רצה להביע את אהבתו, הוא היה יושב, טובל את עט הנוצה בדיו וכותב מכתב מרגש עד דמעות(או שזה רק בסרטים?!). במגילה שלמה היה מתאר את יופיה של אהובתו, את התשוקה העזה אליה ואת הרגשות המציפים אותו כשהוא שומע את שמה. את ההשתפכויות הוא היה שולח ביונת דואר ומחכה למכתב מאותה אהובה. כמובן, לפעמים המכתב לא הגיע, משום שהיונה ספגה צרור יריות כי חרבנה למישהו על הראש.

   היום, בעידן המודרני, אף אחד לא מלקק בולים (רק בולבולים), הצבי של רשות הדואר נשאר בודד ויתום ממכתבים ואם קוראים לו במבי, אז הוא בכלל מסכן. בכל זאת, רוב הזוגות מתקשרים בכתב וכעת ה-sms מהווים תחליף לאותם מכתבי אהבה רומנטיים.

   "מוואהה"?! מה את סתומה בת 6?

   המסרונים האלו, הרגו לדעתי את הרומנטיקה ממש כמו שרוני סופרסטאר רצחה את המוזיקה הישראלית. סלחו לי, אבל אני לא רואה שום דבר מרטיט לב ב:"היי מאמי נשמה עיניים צלעות הייתי כותבת לך כמה אני אוהבת אותך אבל כואבות לי האצבעות מרוב הקלדה". מה לעשות, sms מטבעו הוא קצר ונועד להעברת מסרים עניינים ולא להשתפכויות נפש.

   הבעיה היא שזנחנו את הרומנטיקה שבכתב לטובת אותיות דיגיטליות. אי אפשר להשוות בין ניחוח של דף עם כתב ידו של אהוב לבנו לפלאפון דור שלישי שצווח "כפרע יש לך הודעה!". ה-sms קר ומנוכר ולא יכול להכיל לעולם את כל המילים שיש לנו בלב, מקסימום ציור סמיילי קטן ומכוער. בכלל, נדמה שsmsים השתלטו על כל עולם הזוגיות. אנשים שולחים "מווואאההה" אחד לשני כאילו מדובר באמת בנשיקה צרפתית רטובה ולא באיזה ביטוי מפגר של פאקצות.

   פרידה קל לו

   אבל שפל המדרגה הוא פרידה ב-sms. כן, חברים, מסתבר שאלפי אנשים הפנימו את דברי ורדה רזיאל ז'קונט ולקחו את הביטוי "תזרקי אותו" יותר מדי רחוק. עכשיו, אין צורך בפגישה פנים מול פנים, תוך ניגוב דמעות והצהרת משפטים שחוקים סטייל "זה לא את זה אני". מספיק לשלוח הודעות כמו - "אתה חרא! זה נגמר! אני עוזבת אותך סופית לטובת נועם השווה מהישרדות!". אם כבר לזרוק אז בקלאסה. מכתב נוגה ועצוב, עשוי להפוך את הפרידה לפחות כואבת ואת השולח לבן אדם רומנטי שהגורל התאכזר אליו והוא נאלץ לזרוק את חברתו לכל הרוחות.

   מכתב משדרג את האהבה ומעצים אותה. אני מבקשת מכם, חלאס עם המסרונים! אני עצמי החלטתי שהתקשורת שלי עם בן הזוג תהיה אך ורק במכתבי אהבה. מעכשיו, נשלח אחד לשני מכתבים מתוקים בדואר ותחי הרומנטיקה! טוב, אני רק צריכה להודיע לו על זה ב-sms.