פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   הקלטת שתקעה אותי

   בן טבקרסקי ראה את החדש של ג'ק בלאק בחינם, אבל היה משלם הרבה כדי לראות אותו שוב. שווה לקרוא גם אם רק בשביל הלינק בסוף

   לפני כמה ימים, חבריי ואני הברזנו מיום לימודים בכדי לצפות בסרטו החדש של מישל גונדרי, “Be Kind Rewind", בהקרנה חינמית לחלוטין. הקטע בהקרנה הזאת של הסרט החדש של מישל גונדרי היה כזה - אנחנו רואים בחינם, ומתרגמים את שם הסרט לעברית (ובצדק, לאחר ביזיונות כמו "חרמן על הזמן", או "הדייט שתקע אותי" אנחנו לא נוכל להרשות לעצמנו עוד מבוכה שכזאת!) מי שתרגומו זוכה מקבל כבוד (וגם פרסים).

   יוזמה זו גרמה לי ולחבריי להתלהב, גם סרט חינם ועוד של מישל גונדרי, גם על חשבון יום לימודים וגם לתרגם את הסרט ואולי לזכות בפרס (סיכוי של 1 מתוך 132 איש). היינו בתור ודיברנו על עבודותיו הקודמות של מישל גונדרי ("אני אומר לך אחי, שמש נצחית בראש צלול זה קולנוע חכם!"), והשתעשנו בשמות אפשריים לסרט (מותק הילדים הוחזרו אחורה, איזה מין להחזיר אחורה, הלהחזיר אחורה שתקע אותי וכו') ומדברים על הסרטים העתידיים להגיע לקולנוע ("אני מת לראות את סוויני טוד", "אני לא מת על טים ברטון", אנשים בתור: "אתה הולך למות ילד").

   קצת אינפורמציה יבשה

   למי שלא יודע, מישל גונדרי הוא במאי צרפתי שבין היתר ביים קליפים מדהימים לאמנים כמו ביורק, מאסיב אטאק, הכימיקל בראדרס ועוד רבים אחרים. ב-2004 יצא לארץ סרטו המופתי "שמש נצחית בראש צלול" בכיכובם של ג'ים קארי וקייט ווינסלט, וב-2005 יצא הסרט התיעודי "מסיבת השכונה של דייב שאפל" שתיעד הפקת ענק של הופעת שכונה ענקית בניו יורק שכולנו היינו רוצים להיות בה.

   בחירת השמות

   כפי שכבר צויין אי אפשר היה להיות אדיש לעובדה שאנחנו יכולים לבחור שם לסרט ובין בדיחה לבדיחה היינו צריכים לגרד את תחתית המוח שלנו בשביל למצוא שם הולם. חבר אחד הלך על "קלטות לוהטות" מיותר לציין שהוא ימשיך לשלם על המנוי שלו לקולנוע). עוד רעיונות שעלו הם:"עשה טובה והעבר להתחלה", ו-"אחי איפה הקלטת". יש לכם רעיון יותר טוב?

   .

   נו סעמק מה יש בסרט?!

   ספריית ווידאו שכונתית וקטנה בשם Be Kind Rewind המנוהלת על ידי מר צ'פמן (דני גלובר) שוקעת בחובות ויש לה עד שלושה חודשים להחזיר את החוב, ולא, הספרייה תיסגר. בינתיים, מר צ'פמן נוסע למחוץ לעיר לכאורה לכנס על פסנתרן ג'אז שהתגורר בעבר בבניין שבו הספרייה נמצאת אבל במקום זה הוא הולך לרגל אחר רשת השכרת סרטים גדולה, הוא ממנה את מייק (הראפר מוס דף) להיות אחראי על החנות בזמן היעדרותו ונתן לו כלל ברור ביותר, לא לתת לג'רי (ג'ק בלאק) להיכנס לחנות.

   ג'רי הוא חברו הבטלן והפראנואיד של מייק שנוהג להסתובב בספרייה. יום אחד הוא מוחק בטעות את כל סרטי הווידאו בחנות (כתוצאה מתאונה שנגרמה לו, אתם צריכים לראות את הסרט בכדי להבין במה מדובר) והצמד מנסה להסתיר זאת בכך שהם מצלמים מחדש את הסרטים שהלקוחות מבקשים, מבלי ידיעתם בהתחלה. למרבה ההפתעה הסרטים החובבניים נהפכים להיות ללהיט, מייק וג'רי הופכים לידוענים מקומיים וכל תושבי השכונה רוצים להיות חלק מההפקה.

   הסרטים המצולמים הם סרטים חובבניים ביותר ושיטת העשייה קורעת מצחוק. הסרט עצמו עובר יופי את השעה וחצי עם המון בדיחות. מה שמעניין בו הוא שהשפה היא נקייה, אין בוטות בסרט ואפשר לראות אותו עם כל המשפחה, אבל עם זאת מדובר בסרט חכם המשתמש בשפה קולנועית גבוהה ואפילו בדיחות קולנועיות שהיו גורמים לסטודנטים שנה ב' ותלמידי מגמת קולנוע להתלהב (אחי קבל ת'קריין!). בסופו של דבר הסרט הזה יגרום לכם לומר מילים כגון- מקסים, נפלא, נהדר, יופי של סרט וכו'. ובצדק, הסרט הזה הוא סרט מרגש ומקסים ואין צורך להתבאס על העובדה שלא באתם להקרנה חינם, כי הוא לגמרי שווה כל אגורה שתשלמו.